Muhtarın girişimleri olumlu sonuçlandı köye top sahası yapılıyor

İlçemize bağlı Bükerler Köyü Muhtarı Ali Kara’nın top sahası için gayretleri olumlu sonuçlandı. Muhtar Kara’nın uzunca bir süredir uğraş verdiği Bükerler Köyü top sahasına destek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan geldi.

Bükerler Köyü Muhtarı Ali Kara, gazetemize yaptığı açıklamada, çok yüksek maliyetli top sahası için kendilerine destek veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ettiklerini belirtti.

Muhtar Kara, “ Geleceğimizin teminatı gençlerimizin güvenli sahalarda spor yapmalarını sağlamak benim için çok önemli bu amaçla köyümüz gençleri için böyle bir girişimde bulundum. Domaniç sahası gibi bir saha yapacağız. Sahamız 30 metre eninde, 50 metre uzunluğunda olacak. Yani halı saha tipi bir futbol sahası olacak. Sağ olsun Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız yüksek maliyetine rağmen, bana söz verdiği gibi malzeme yardımında bulundu. İnşallah hava şartları da uygun olursa Mart ayı gibi çalışmalara başlayacağız. Özellikle gençlerimizin bu talebini yerine getirmiş olacağız. Köylülerimizin de işbirliği ile futbol sahamız kısa zamanda yapılacak. Bende köyümüzde 7’den 70’e herkesin istek ve taleplerini yerine getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Köye yardımsever vatandaşlar sayesinde de bir çok yenilikler yaptığını anlatan Muhtar Kara, “ Köyümüzün aylık su aidatlarını biriktirip, kendi imkanlarımız ve köyümüzden olup değişik illerde görev yapan memur öğretmen ve işçi arkadaşların ve yurtışında yaşayan köylülerimizin yardımlarıyla, hem köyümüzün içme suyunu, hem mezarlığımıza malzeme odası, hem okulumuzun önüne park ve mesire yerini yaptık. Yarım kalanları da tamamlayacağız” diye konuştu.

Ayrıca, Köy kahvesini genişlettiklerini, parka masa ve oturma yerleri ile çöp kovalarını getirdiklerini ifade eden Muhtar Kara, “Ara yolumuzu kumladık. Köyümüze yakışır bir bekleme durağı yaptırdık. Okulun önünden itibaren 850 metre yeni kanalizasyon hattını foseptik deposuna bağlattık. Köyümüze imece usulüyle ve Tanap’ın yardımıyla 2 kilometreden eski depomuza su isale hattını yeniledik. Bunlar kısa süre önce yaptıklarımız daha bir çok hizmetimiz oldu. İnşallah daha çok gerçekleştirmek istediğimiz projemiz var. Söz konusu köyümüz ise her zaman gece gündüz ne yapılacaksa yapmaya hazırım” ifadelerini kullandı.