MHP Domaniç Kadın Kolları Başkanı Güneş, “ Kadına şiddet uygulayanlar, ne İslam terbiyesinden, ne Türk töresinden nasibinin almamış insanlardır”

Milliyetçi Hareket Partisi Domaniç Kadın Kolları Başkanı Merve Güneş gazetemize verdiği basın açıklamasında, “Çeşitli bahanelerle kadına şiddet uygulayanlar, ne İslam terbiyesinden, ne de Türk töresinden nasibini almamış insanlardır” dedi.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Çerçevesinde Gazetemize yazılı basın açıklamasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Domaniç Kadın Kolları Başkanı Merve Güneş, “Devlet Ana Hayme Ana’yı iyi anlamak gerekiyor. Yüklediği misyon ve almamız gereken mesajlar olmalı. Tarih boyunca Türk toplumunda kadının yerinin değerinin ne derece kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Türk’ün genetik kodlamaları ve kadına bakış açısı belli iken tamamen travmatik geçmişi ile yüzleşemeyen psikolojik vakaların kadınımıza reva gördüğü durumun kader ya da fıtrat olmadığını bu milletin karakteristik iz düşümü olmadığını biliyoruz.

Çeşitli bahanelerle kadına şiddet uygulayanlar ne İslam terbiyesinden ne de Türk Töresinden nasibini almamış insanlardır. Bunların hiçbiri Hz. Muhammed’in ahlakı ile yetiştirilmiş insanlar değildir. Unutulmamalıdır ki efendimiz “Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz. Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız” buyurmuştur.

Ülkemizde kadın cinayetlerini işitip görmek bizleri içinden çıkılmayacak derin üzüntülere sevk etmektedir.

Bilinmesini isteriz ki bizler kadına şiddeti hakareti asla ve asla kabul etmiyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısındayız. İlgili kurumların caydırıcı ve sonlandırıcı cezalar ile tüm bunlara son vermesini istiyoruz. Toplum değerlerini zayıflatan aile birliğini zedeleyen çocukların ruh sağlığını bozan her türlü tehdidin önlenmesi gerektiğini bir kez daha buradan beyan ediyoruz. Türk ve Türk kadını kavramlarının şiddetle tacizle tecavüzle ve cinayetle sorgulanmasına imtihan edilmesine müsaade edilmemelidir” ifadelerine yer verdi.