AKLIM ALMIYOR ARTIK

Konu insan yetiştirmek, insanı eğitmek olunca, “ektiğini en geç biçen çiftçilerdir”. öğretmenler.

Malumunuz ki, 24 Kasım Ögretmenler Günüydü. Değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü’nü yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi esnasında Şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş Cemal Aydın, Hasan Efe gibi tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, ekonomik ve sosyal haklarının gasp edilmediği günlerinde yakın olmasını diliyorum.

Bu arada yeni pandemi kısıtlamaları var.
Yeni kısıtlamalar aile birliğini koruma kanunu gibi maşallah. Gündüz gezin, akşam ekmeğinizi alın hepiniz eve gidin. Geceleri gezmek yok. Ey ahali, kırın dizinizi, evinizde oturun der gibi bişey.

-İşçiler, işlerinin başında. Her zamanki gibi.
-Heryer açık olacak ama kapalı olacak.
-65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkamıyor gibi yapıp sokağa çıkabilecek.
-Zorunlu olmayan işyerleri kapalı kalıp hepsi açık olacak.
-Yeme içme yerleri kapalı görünüp mutfağında pişen yemekler evlere taşınacak.
– Pozitif vaka isen evde oturacaksın. Arkadaşların ve akrabaların eve gelecek.
Bizlerede maske takıp, mesafemize dikkat edip, temiz olmak düşüyor.

Yeni alınan pandemiyi önleme kararlarından benim anladıklarım bunlar. Siz ne anladınız bilemem. Bir çok vatandaş gibi benim de aklım almıyor artık. Bu pandeni kısıtlamalarını. Ne desek, ne yazsak boş. Rabbim sonumuzu sağlıklı eylesin. Bu Covid-19 belası 2021’de bitip gitsede, herkes bir oh çekse bari.

Bu arada kahvehanelerde kapalı.
3-5 kişi oturup 400 kilometre mesafadeki Ankara’yı konuşup, içinde bulunduğumuz durumu düzeltecek bir mekanımız bile yok. Bizlere düşen en büyük özveri ise bu süreç zarfında, alınan tüm önlemlere harfiyen uymak. Maske-Mesafe ve Hijyen kurallarına şimdiye kadarından daha fazla dikkat etmek. Kalın sağlıcakla.