Kısa filmle öğretmenlerin fedakarlığı anlatıldı

Öğretmenler Gününde öğretmenlerin fedakarlığı, Çukurca Şehit Veli Selçuk İlkokulu ve Ortaokulu tarafından hazırlanan kısa filmle anlatıldı.

‘Beni Bul’ isimli kısa film izlemek için;


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü çevirim içi etkinliklerle kutluyor.

Bu kapsamda, Çukurca Şehit Veli Selçuk İlkokulu ve Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Mustafa Çoban tarafından hazırlanan ‘Beni Bul’ isimli kısa film ilçe de izleyen herkesi duygulandırdı.

Domaniç Dağlarında çekilen kısa filmde, orman içerisinde bir yol da yürüyen öğretmen, fısıldayan bir öğrencinin sesini duyarak ormanın içine giriyor. Öğrenci fısıldayarak ‘Öğretmenim beni bul, beni keşfet, beni kurtar” diyor. Daha sonra öğrenciyi yaprakların içerisinde bulan öğretmen öğrenciyi oradan kurtarıyor.

Kısa filmin senaryosunu yazan ve yöneten Çukurca Şehit Veli Selçuk İlkokulu ve Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Mustafa Çoban, “ Öğretmenlik zor bir meslek. Her insanın içinde bir cevher var ve bu cevheri özelliklede çocukken ortaya çıkartmak. Bunu gözlemleye bilmek, büyük bir sorumluluk. O yüzden ben hazırladığım kısa filmde bunu yansıtmak istedim. Öğrencinin sesi kısık ve biz öğretmenler bu kısık sesleri keşfediyoruz. Bu biz öğretmenler için çok muazzam bir şey” diye konuştu.
Hazırlanan kısa film paylaşıldığı okulun sosyal medya hesaplarında beğeni topladı. Kısa filmde öğretmen Fadima Altınbaş ile öğrencisi Meryem Çoban yer aldı.