Esnaf kara kara düşünüyor

Koronavirüs vaka sayılarında görülen artış nedeniyle bugün saat 20.00’den itibaren yeni bir karar alınıncaya kadar faaliyetleri durdurulacak olan kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların işletme sahipleri kara kara düşünüyor.

İlçemizde kahvehane sahibi olan Erdal Sargın, gazetemize yaptığı açıklamada zaten zor durumdayken şimdi daha da zor günlerin kendilerini beklediğini söyledi.

Böyle giderse bu sektörde daha da fazla var olamayacağını belirten Sargın, ” Bana kapat dediklerinde kahvehanemi kapattım. Aç dediler yine açtık ve tüm kurallara uyduk. Şimdi yine kapat diyorlar. Bu iş böyle olmaz. Bizim kahvehanelerimizin kirası, vergisi, çalışanların ödemeleri, sigorta ödemeleri var. Biz bunları nasıl karşılayacağız? Kısıtlamalar açıklandığı anda, bunların da açıklanmasını isterdik. Kredi veriyor ama faiziyle geri ödetiyor. Çarşılar açık, AVM’ler açık. İnanın ne yapacağımızı bilemiyoruz. Şu an enkaz altındayız. Bu enkazın altından kurtarılmayı bekliyoruz. Kaymakamlığımızdan bu süreçte destek istiyoruz” dedi.