ÖNLEMLERE RAĞMEN KORONA NEDEN ARTIYOR?

Her profesörün ayrı bir reçetesi var. Ta başından beri biri dedi ki; Maske takın, diğeri hayır sakın ha, biri dedi ki; şunları şunları yiyin, diğeri dedi ki hayır sakın ha. Biri dedi ki; Hastalık tükürükten geçiyor, diğeri dedi ki; yok canım havadan sudan dokunulan yerden de geçiyor…
Sonuç; Nerden geçtiğini bilmiyoruz. Nasıl geçtiğini bilmiyoruz. Nasıl önlem alınacağını bilmiyoruz.
Sürekli bir sorumlu bir suçlu arıyoruz.
İşte onu da bulduk gibi, düğünlerde göbek atanlar.. “Kapatın düğünleri…” camiler… “Kapatın camileri” … Pazarlar; “ Kapatın Pazarları. Ama büyük şehirlerde ki büyük pazarları değil küçük yerlerdeki küçük pazarları”
İyi de siyasiler miting yapar, kongre yapar yasak yok. Büyükler protokol namazı kılar yasak yok.
Koronayı sadece küçükler mi üretiyor?
Örneğin Domaniç’in etrafını Çin seddiyle kapatsak Dünyada Korona biter mi mesela. Korona bitene kadar Domaniç ve Domaniç gibi yerlerde ki insanların ekonomisi ne olacak?
Tarlaya bahçeye gitmek yasak, çiftçiliği öldürür, düğünler yasak tüm esnafı öldürür, Pazar yasak, üreteni, tüketeni, alanı satanı öldürür.
Son yıllar da her işin suçlusu sayılan sigara da bu işin baş mimarı çıktıya. Kapalı alanda yasaktı şimdi yürürken,  otururken, yatarken de yasak adeta.
Bitti mi korona?
En azından azaldı mı?
Yoo… Artarak devam ediyor. Ya parklarda kahvelerde restoranlarda müziğin suçu neydi. Onu bile yasakladılar.
Ha yasak derken yasağı delmenin bir de bedeli var. Para cezası?
Azaldı mı Korona? Yok, artarak devam ediyor…
Korona caza yolu ile para toplama aracı oldu da para toplamakla korona önlendi mi?
Küçük yerlerde para kazanmak yasak, kazanılmayan parayı benden nasıl alacaksın?
Öldüren, iz bırakan korona mı, yasaklar mı? Kafalar karışık.
Defalarca biz de yazdık. Ortalıkta bir bulaşıcı hastalık varsa ve önlemenin yolu teması kesmekse kapatırsınız dünyayı 2 hafta olur biter.
Ama bir kesime uygulanan yasaklar diğer kesimlere geçerli değilse biz bu işte iyi niyet aramayız?
Korona dediğin de süslenmiş abartılmış bir çeşit grip. Binlerce yıldır var olan gribin henüz bir ilacı bir aşısı bulunamadı. Girip aşısı dedikleri, geçen yılın griplerinin birleşiminin bir parçası. Ne hikmetse bu yeni tip koroya bin yıldır bulanamayan aşı bir yılda bulunmuş ta. Çok pahalıymış ta seneye geliyormuş.
Şimdi kafalardaki soru şu; 65 yaşındakine tarlaya gitme yasağı, küçük yerlerde Pazar ve düğün yasağı, yolda yürürken sigara içme yasağı gerçekten koronayı önlemek için mi? Para toplamak için mi? Halkı kışkırtıp patlatmak için mi?
Yoksa birileri halkı, kendi görmek istediği gibi dizayn etmeye mi çalışıyor?
Yok Koronadan kurtulmak için ise, Korona neden tüm bu önlemlere rağmen hızla artıyor?