CNN Türk’e katılan Muharrem İnce, Ceyhun Ergün’den bahsetti

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Muharrem İnce, “Gezilerinizi nasıl finanse ediyorsunuz” sorusuna Ceyhun Ergün ile yaşadığı olayı anlatarak cevap verdi.

Bunun üzerinde haber yapan Yenikutahya.com “Kütahya’da depoyu dolduran kim?” diye, sordu. Kısa süre sonra ortaya çıktı.

Memleket Hareketi adıyla 46 ili gezdiklerini söyleyen Muharrem İnce, “Kütahya’dan İnegöl’e kadar genç bir adam otobüsümüzü takip etti. İnegöl’e yakın bir yerde eliyle işaret ederek akaryakıt istasyonuna girmemizi istedi. Ne olduğunu önce anlayamadık ama sonra ‘deponuzu ben dolduracağım’ deyince durumu anladık” dedi.

İnce “Memleket Hareketi olarak gittiğimiz yerlerde otobüsümüzün mazotunu Memleket Hareketi’nden yol arkadaşlarımız doldurdu. Bizi Türkiye’nin en temiz finans kaynağı olan milletimiz finanse ediyor” ifadelerini kullandı.

Yenikutahya.com’un paylaştğı haberde ise, “Kütahyalı bir isim olduğu öğrenilen kişinin kim olduğu merak konusu oldu” ifadesi kullanıldı.

Kısa süre sonra bu kişinin en son yerel seçimlerde Çukurca Belediye Başkan Adayı olan Ergün Turizmin sahibi Ceyhun Ergün olduğu ortaya çıktı.