Domaniç Dağlarında 200 doğasever kamp yaptı

Sonbaharda göz kamaştırıcı güzelliğe bürünen Domaniç dağlarına 200 kişilik doğasever ve fotoğrafçı grup, Topuk Yayla Tabiat Parkında kamp kurup 3 gün 2 gece kaldı.

Domaniç Dağlarına ünlü fotoğrafçılar, profesyonel doğa sporları ekipleri ve Off-Road ekipleri tarafından ilgi odağı oldu. 210 kişinin İki gece üç gündüz olarak katıldığı program, Türkiye’nin 210. Tabiat Parkı olan Topukyayla Tabiat parkı ve Kocayayla mesire alanında düzenlendi. Ekip lideri İsmail Saraç tarafından düzenlen organizasyonda Domaniç Kaymakamlığı ve Domaniç Belediyesi de katkılar sundu.

Gruba öncülük eden fotoğraf sanatçısı İsmail Saraç, “Geçtiğimiz yıl ağaçların yapraklarına zarar veren tırtıllar nedeniyle Domaniç’te sonbahar kampı yapamamıştık. Türkiye’nin farklı noktalarından gelen doğa sporu kulüpleri ve profesyonel fotoğrafçı 200 arkadaşımızla burada çok güzel iki gün geçirdik. Domaniç Topuk Yayla Tabiat Parkı’nda kampımızı yaptık. Bu pandemi döneminde güzel stres atık.” diye konuştu.

Hakan Ka olarak bilinen ünlü oyuncu ve fotoğrafçı Hakan Karayaşar’da Domaniç Dağları’nda çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak istediklerini dile getirdi. Hakan Ka, “ Bize buradan çok bahsedildi. Amacımız burada Domaniç’i öne çıkaracak fotoğraflar çekmek. Bizi burada ağırlayan Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek’e, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’e, Domaniç halkına teşekkür ederim. Ayrıca bu organizasyonu düzenleyen İsmail Saraç’a, ilk günden beri burada bizimle olan siz değerli Domaniç Gazetesinin yerel basın mensubu arkadaşlarımıza, bize burada çok katkıda bulundunuz” dedi. Ankara’dan gelen Altın Kare Fotoğraf ve Sinema Derneğinin kurucusu Mustafa Bayram ise bölgeye daha fazla fotoğrafçı getirmek için elçilik yapacaklarını ifade etti.

DCIM/426MEDIA/DJI_0305.JPG