Kaymakamlıktan uyarı! Vaka sayıları çok yüksek seviyeye ulaştı

Domaniç Kaymakamlığı pozitif vaka sayısının artış gösterdiğini açıkladı.

İLÇEMİZ ÇOK YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE

Kaymakamlıkran yapılan açıklamada, “ İlçemizde Vaka sayısı artış trendi çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. İlçemiz artık ‘çok yüksek riskli bölge’ konumundadır. Son iki haftalık süreçte salgın, ciddi risk boyutlarına ulaşmıştır. Lütfen, salgını ciddiye alalım; tedbirlere sıkı sıkı sarılalım.

OTURMA VE ZİYARETLER BÜYÜK RİSK TEŞKİL EDİYOR

Havaların soğuması ile birlikte kapalı ortamlarda buluşmaların arttığı gözlemlenmektedir. Bu buluşma, oturma veya ziyaretler ilçemiz adına çok büyük risk teşkil etmektedir. Bu salgını ancak tedbirlerimizle yenebiliriz.

ÇALIŞANLAR TEDBİRLERE DİKKAT ETMELİ

Özellikle çalışan kesim, iş yerinde veyahut çalıştığı bölgede salgın tedbirlerine dikkat etmelidir. Koronavirüse karşı en büyük silahımız alacağımız tedbirlerdir.

KENDİNİZİ İZOLE EDİN

İhtiyaçların karşılanması dışındaki durumlar için bir süreyle evinizden ayrılmayın. Hayat evimize sığar diyerek, vaktimizi yalnızca ailenizle geçirin. Eğer herhangi bir şüphe/semptom durumu var ise hane halkındanda kendinizi izole ederek, 112’den veyahut en yakın Sağlık Kuruluşundan destek isteyin.

BİR KİŞİ TÜM DOMANİÇ’İ ETKİLEYEBİLMEKTE

Tekraren belirtmek isteriz ki, bu virüs; alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Salgını ancak hep birlikte yeneriz. Bir olursak güçlüyüz. Tedbirsiz bir kişi, tüm Domaniç halkının sağlığını etkileyebilmektedir. Sağlıklı bir yaşamın devamı için, tüm Domaniç’i evinde kalmaya çağırıyoruz. Hayat Eve Sığar.