MHP’de Aydın Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi, Domaniç İlçe Başkanlığına Yıldıray Aydın ve ekibi getirildi.

Ak Partiden sonra MHP’de kurultaylarda teşkilat yöneticileri, Parti Genel Merkezi tarafından belirlenmeye başlandı.

Bu bağlam da ilçemizde yapılan MHP Domaniç İlçe Teşkilatı kurultayında, önceden belirlenen Yıldıray Aydın Başkanlığında ki Yönetim Kurulu partili delegeler tarafından göreve getirildi.

Önceki Başkan Halil İbrahim Türkmen’in vefatıyla boşalan Başkanlık koltuğuna geçici olarak başkanlık eden Yıldıray Aydın, resmen Milliyetçi Hareket Partisi Domaniç İlçe Teşkilat Başkanı oldu.

MHP Kütahya İl Teşkilat Başkanı Ferhan Yıldırım’ın Başkanlığında yapılan kurultay, Belediye Konferans salonun da gerçekleştirildi.

Kurultay da ilk olarak söz alan Ferhan Yıldırım, Vatanın bekası için Cumhur İttifakının korunması gerektiğini vurgulayarak, “Çatlak ses istemiyoruz” diye başladığı konuşmasında, hiç kimse davadan daha büyük değildir. Ülkücü yüksek vasıflı dava adamıdır” dedi.
Yeni Başkanı Yıldıray Aydın ise, “ Bu gün Belediye Başkanımızın Babasını kaybettik. Cenazemiz var acımız büyüktür. Bu yüzden konuşmak istemiyorum hepiniz hoş geldiniz” diyerek partilileri selamladı.

Daha sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Domaniç Belediyesinin icraatlarını anlattı. Ertürk, 2021 de Domaniç’in vizyonu değişecek ve söz veriyorum öyle bir Domaniç bırakacağım ki her kesin çocuğu Domaniç’te bir iş bulacak” dedi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan bir partili ise “Hep siz konuşuyorsunuz. Müsaade edin de biraz da biz konuşalım” diyerek söz aldı.

İsmail Süngü, “ Bir röportajında Mehmet Moğultay’a ‘Sadece Solcuları ve Koministleri işe alıyorsunuz. Bu kadrolaşma değilmidir ?’ diye sorulduğunda ‘Biz aptal mıyız’ demişti. Yeni arkadaşlar da aptal olmasınlar, MHP’ye ve Ülkücülere sahip çıksınlar” diyerek sitem etti.

YENİ YÖNETİM

Başkan; Yıldıray Aydın, Ali İhsan Yılmaz, Cemile Öner, Ahmet Tanrıverdi, Mustafa Kaya, Nadir Gök, Yaşar bahadır, Ahmet Kahraman, Adnan Akçan, Nazım Candan, Kübra Bozdemir, Mehmet Ali Kıvrak, Kudret Gönül, Remzi Yıldız, Zeki Sarı,

İL DELEGELERİ

Yıldıray Aydın, Sahvet Ertürk, Mehmet Arif Varol, Şeref Zeyrek, Salih Turan, Merve Güneş, Kübra Bozdemir, İsmail Tanrıverdi. Mustafa Mutlu, Mustafa Kardaş Selim Kayabaşı.
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Abdullah Fidan’ın Moderatörlüğünü yaptığı MHP Domaniç Olağan Kongresine Pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda konuk davet edildi. İl Yönetimi, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Şimşek, Mehmet Arif Varol ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen kurultay toplu fotoğraf çekimleri ve tebriklerle sona erdi.