FAZLA SÖZE GEREK YOK

Genç veya yaşlı farketmiyor aslında. Her gelen ölüm erken gelen ölüm olarak üzüyor hepimizi. Ölenin dünya görüşü, kimin annesi, babası, kardeşi, abisi, ablası, oğlu, kızı demeden bir hüzün kaplıyor ve yürekler yanıyor ister istemez. Dargınlıklar, küskünlükler, kırgınlıklar hemen unutulup, ölenin salının ucundan tutmak için sıraya giriyoruz. Gerçi son günlerde Covid-19 salgını nedeniyle cenazelerimiz, düğünlerimiz kısıtlı sayıda katılımla olsada, ölüm işte. Üzüyor biz insanoğlunu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Domaniç Belediye Başkanımız Sayın Sahvet Ertürk bey’in muhterem babası Sebahattin ERTÜRK amcamızı kaybettik. Kütahya valimiz Ali Çelik, Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İPEK, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım başta olmak üzere dost ve akrabalarının pandemi kurallarına riayet ederek Pazar günü defnettik cenazemizi. Sade bir cenaze merasimi. Bir ve beraber olan bir Domaniç vardı pazar günü. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, geride kalan kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah.

Geçen ay Ankara’yı bırak Domaniç’e bak ifadeleriyle Domaniç gündemini oldukça meşgul eden Ak Parti ilçe kongresinin ardından, bu pazar gerçekleşecek olam Milliyetçi Hareket Partisi 13 ncü olağan genel kongresindeydi gözler.

Ölümler hak. Her şeyin bir sonu olduğu gibi yaşamın da sonu, ecelin gelmesiyle ölüm. Ölümlerin ardından gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi İlçe kongresi.

Neyse. Konuya gelelim.
Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisinin 13 ncü olağan genel kurulu vardı. Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ın katıldığı kongrede, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı Başkanı Yıldıray Aydın oldu. Kendisine ve Domaniç’e hayırlı olsun inşallah.Tek liste ile yapılan kongreye, pandemi dönemi olmasına rağmen katılım oldukça fazlaydı. Yeni oluşan yönetime başarılar diliyorum.

Yukarıda belirttiğim gibi Domaniç Belediyesi Milliyetçi Hareket Partili bir Belediye başkanı olunca kongre merak konusuydu. Sade bir kongre gerçekleşti. Vaatler yoktu. Yeni seçilen Yıldıray Aydın “cenazemiz var, çok şey konuşacaktım ama” deyip, katılımcılara teşekkür etmekle yetindi sadece.

Kongrede bendenizi etkileyen ve duygulandıran en önemli olay ise. Babasını toprağa vereli bir saat bile geçmemesine rağmen, kongreye katılıp, yaptıklarını ve yapamadıklarını salondakilerle paylaşma ihtiyacını hisseden ve bunu kendisine görev bilip kongrede söz alan Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk Başkanımın bu davranışı benim şahsi vicdanımı, görev bilinci ve sorumluluğu noktasında tatmin etti ve duygulandırdı. Özellikle ilçemiz için doğal gazın gerekliliğini, bu konunun mücadele ve takibinde ısrarcı olduğunu dile getirdi. Gelecekte Domaniçli Domaniçte doyacak vurgusu yapıp, bu anlamda çalışmalarını anlattı. Tekrardan başı sağ olsun sayın başkanımın.

Malum yerim dar. Fakat, zaman yeni seçilen Milliyetçisi Haraket Partisi ilçe Teşkilatının Domaniç ilçesi için yapacakları olumlu veya olumsuz çalışmalarınada şahitlik edecektir. Eksisi ve artısıyla yeri geldiğinde bu köşemde alkışlayıp, yeri geldiğinde en büyük eleştiren olarak icraatlarını takip edeceğiz. Ortak paydamız Domamiçtir. Fazla söze hacet yoktur.

Kalın sağlıcakla.