Kaybolan alzheimer hastası 24 saat sonra bulundu

Dün öğlen kaybolan 88 yaşındaki alzheimer hastası, AFAD, polis ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu 24 saat sonra bulundu.

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde alzheimer hastası Hüseyin Yalçın (88), dün saat 14.00’de evden ayrıldıktan sonra geri dönmemesi üzerine, ailesi jandarma ve polis ekiplerinden yardım istedi.

Emniyet güçleri, mahalle muhtarı ve vatandaşlar ile yapılan aramalar sonucu Hüseyin Yalçın germen deresi Domaniç İlçe Futbol Sahası yakınlarında bulundu.

Domaniç İlçe Hastanesine kaldırılan Yalçın’ı, İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek ziyaret ederek durumu hakkında bilgiler aldı.

Yalçın’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaybolan Yalçın’ı bulan Muhtar Güven Karaduman gazetemize yaptığı açıklamada, “Dün kaybolan şahsımızı İlçe Jandarma, İlçe Emniyet ekipleri ve Afat ekipleri tarafından aranıyordu. Dün saat 14:30 sıralarında kaybolmuştu. Bugünde aramalara devam edildi. Bir vatandaş Domaniç Futbol sahasının oralarda gördüğü söyledi. Bende o mevkiye yakındım. Direk oraya yakınlaştım ve orada buldum. Sağlık durumu iyiydi” dedi.