EĞİTİM SEVİYEMİZ ?

İyi bir çevre incelememiz sonucunda eğitim seviyesi yüksek bir memlekette sahip olmanın gururu var üzerimizde. Hemen hemen her evde en az bir tane üniversite mezunu/öğrencisi bulunmaktadır. Bu gurur hepimizindir.
Eğitim seviyemiz bizde atalarımızdan temeli atılan, toplum içinde gelişen okul hayatı ile pekiştirelen bir durum haline gelmiştir. Söylemeden edemeyeceğim, Bu durum Domaniç halkına çok yakışıyor. Çünkü eğitim seviyesi arttıkça kibir, gereksiz özgüven, küçümseme hali, cehalet tüm bunlar orantılı olarak azalmaktadır.

Eğitim için mücadele etmemizin yanında çok eski zamanlardan var olan tüm değerlerimize sahip çıkmak için de son derece mücadeleci bir halka sahip olduğumuzu hatırlatmakta fayda var. Gelenek göreneklerimize hep en sıkı şekilde bağlı kalmamız. Eğitim seviyemizi en üst düzeye taşırken, aynı zamanda aile yapılarımızın en büyüğünden en küçüğüne hep birlikte ve beraber kalması için verdiğimiz mücadelenin bu duruma katkısı büyüktür. Bizim değerlerimize sahip çıkmamızın, görenekli bir halka sahip olmamızın en önemli sebebi bence budur. Daha çok okuduğumuz, sohbet ortamlarımızın bilgi paylaşımına çıktığı günlerin geldiğine inanlardan olmamız temmenisindeyim. Eğitimli bir toplum olmamız amacıyla attığınız her adım için, Sevgili Domaniç Halkına Müteşekkirim.