Öğretmenler öğrencileri için sosyal mesafeli oyun alanları oluşturdu

İlçemize bağlı Çukurca Şehit Veli Selçuk İlk ve Ortaokulunda görevli idareci ve öğretmenler, öğrencileri için sosyal mesafeli oyun alanları oluşturdu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı öğrencileri korumak amacıyla Çukurca Şehit Veli Selçuk İlk ve Ortaokulunda ki idareci ve öğretmenler, okulun bahçesindeki oyun alanlarını sosyal mesafe kurallarına uygun hale getirdi.

Gönüllülük esasıyla bir araya gelen idareci ve öğretmenler, öğrencilerin sağlıklı, güvenilir ve tedbirli eğitim almaları için okul bahçesinde ki oyun alanlarını ellerine aldıkları fırçalarla rengarenk boyayarak sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yeniden oluşturdu.
Okul müdürü Gökmen Çakmak, bu süreçte öğrencilere güzel bir ortam hazırlamak için böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Bahçede fırça ile boya yaparken keyifli bir çalışma ortamı oluştuğunu anlatan Çakmak, “ Amacımız sosyal mesafeye uygun oyun alanları çizmek. Aynı zamanda tüm öğretmenlerimiz ile birlikte hem okulumuzun içini, hem de dışını sabah çocukların koşarak geldiği, akşam okuldan ayrılmak istemediği mekanlar haline çevirmek istiyoruz” diye konuştu.