‘Göç yolu’ haberi büyük ses getirdi

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda yazlık olarak kullanılan Domaniç’in tarihi ve kültürel değerlerinin ön plana çıktığı ‘Göç yolu’ projesi Ulusal kanallarda ve uluslararası yayınlarda da yayınlandı.

Gazetemiz Sayfa Editörü ve Domaniç Anadolu Ajansı Muhabiri Serdar Yiğit’in özel haberiyle sunulan ‘Osmanlı’nın ‘göç yolu’ yeniden hayat buluyor’ haberi Avrupa basınında farklı dillerde yayınlanarak dergilere de kapak oldu.

Ayrıca haber Ulusal gazetelerde manşet haber olarak verildi. Görüntülerde, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda yazlık olarak kullanılan Domaniç, ‘Göç Yolu Ekoturizm Projesi” güzergahı kapsamında, Hayme Ana’nın Çarşamba köyündeki kabrinden başlıyor. Geçmişte Kayı Boyu’nun her yıl Domaniç’ten Söğüt’e yaptığı göç ve Osmanlı’nın ayak izlerinin bulunduğu güzergah, Hayme Ana Türbesi, Ebe Çamlığı, Mızık Çamı Tabiat Anıtı, Karagöl ve Kızılsaray Yaylası, Ilıcaksu Tarihi Kavak Ağacı, Tarihi Berçin Kulesi ve Evi’nin yanı sıra Domaniç’in eşsiz doğasını ve saklı kalmış orman güzelliklerini görme fırsatı sundu.