Damat iki haftada iki madalya aldı

Domaniç’in Durabey köyü damadı olan İnegöl’ün bisiklet yarışçısı Engin Karabacakoğlu iki haftada iki madalya ile döndü.

30 Ağustos Zafer Bayramında Bursa’da düzenlenen ve geniş katılım olduğu GranFondo bisiklet yarışında kendi kategorisinde birinci olan Engin Karabacakoğlu, bu seferde Bursa Yıldırım Belediyesinin düzenlediği ‘Doğa için Pedalla’ konulu kategorisiz bisiklet yarışında üçüncü olarak madalya ve para ödülü ile ödüllendirildi.

Bugüne kadar iki kez Türkiye Şampiyonu ve 45 madalya alan Engin Karabacakoğlu, “İki haftada 2 madalya emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Âmâ bide değer veren olsa. Benim segmentim olmayan bu yarışta Bursa Yıldırım belediyesinin düzenlemiş olduğu 7 km’lik yarışta kategorilerim olmamasına rağmen kürsüde yerimi almayı başardım. Benden desteklerini esirgemeyen Sedef pastaneleri yetkilisi Şaban Can’a teşekkür ederim. Bu esnada sporsal anlamda her daim yanımda olan ve onun bilgileriyle ilerlememe neden olan Hüsnü Şöz hocama teşekkür ediyorum” dedi.

Engin Karabacakoğlu, Domaniç’e dağ turizmi ve kültürel değerlerin ön plana çıkması için ciddi mücadeleler verdi. Kendi özelinde Domaniç’e özel programlar yaparak turist getirerek ilçe ekonomisine katkılar sağladı. Doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları düzenleyerek pek çok turisti Domaniç’te gezdirdi.