10 Okulda ‘EBA destek noktası’ kuruldu

Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) giriş imkanı olmayan öğrencilerin uzaktan eğitimlerine devam edebilmeleri için 10 okulda ‘EBA destek noktası’ kuruldu.

Okullarda kurulan EBA destek noktaları inceleyen Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürü Şentürk, ilçe genelinde bin 618 öğrenci eğitim göreceğini söyledi.

İlçe genelindeki 10 okulda kurulan EBA destek noktaları sayesinde internet erişimi olmayan öğrencilerin derslerini uzaktan yapabileceğini anlatan Şentürk, “İlçemizde uzakta eğitime giriş imkanı olmayan ya da giriş yapmakta zorlanan öğrencilere yönelik olarak, bakanlığımızın talimatıyla öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşım sağlayacağı okullarımızda EBA destek noktaları kurduk. Öğrencilerimiz sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına göre sınıflara alınarak EBA’ya öğretmenlerimizin destekleriyle giriş yaparak faydalanabilecekler” dedi.

Eba destek noktaları, Çukurca Şehit Veli Selçuk İlk ve Ortaokulu, Domaniç Halk Eğitimi Merkezi, Domaniç Hisar İlkokulu, Domaniç Ortaokulu, Domaniç Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi, Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi, Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çamlıca İlk ve Ortaokulu, Karaköy İl ve Ortaokulu, Saruhanlar 50. Yıl Vakıfbank İlk ve Ortaokulu