Ne Bursa’ya bağlanabildik ne de Kütahya’ya

Kütahya Valisi Ali Çelik’in hem Domaniç ziyareti hem de Kütahya’da yapılan görüşmelerin ardından Domaniç’i anlattık. Bu görüşmelerden sonra Kütahya Valisi Ali Çelik ‘Ancak bir masa etrafında toplanırsak başarabiliriz’ kelimeleri her şeyi çok güzel özetledi.

Bu yapılan görüşmelerin ardından 3 haftalık bir yazı dizisi hazırladık ve siyasilerin vermiş olduğu sözleri, çalışmaların ne durumda olduğunu özetlemeye çalıştık. Domaniç’e her gelen siyasilerden şu kelimeleri her defasında duymuşsunuzdur. ‘Domaniç bize atalarımızdan miras’, ‘Ata yadigârı bu güzel topraklara sahip çıkmak görevimiz’, ‘Domaniç gerçekten cennet gibi bir yer’ falan filan.

25 Temmuz 2020 tarihinde ‘Ancak bir masa etrafında toplanırsak başarabiliriz’ ilkyazımızı yayınladık ve Domaniç’e söz verilen binalar ile ilgili yazımızı paylaştık. 29 Ağustos 2020 tarihinde ‘Domaniç’te su problemi!’ ikinci yazımızı yayınladık ve Domaniç’e söz verilen göletler ile ilgili yazımızı paylaştık. 9 Eylül 2020 tarihinde ‘Tarihi değerlerimiz yok olmasın!!!’ üçüncü yazımızı yayınladık ve Domaniç’e söz verilen tarihi yapılar ile ilgili yazımızı paylaştık. Yollarımız ilgili defalarca manşet haberler yazdık. Başlıyor başlayacak!

Verilen sözleri tekrar hatırlatalım, Açık Ceza Evi, İlçe Hastanesi, Sultan Aladdin Cami, Anadolu Lisesi Spor Salonu, KYK Yurdu, Göletler, Yollar, Güney Mesire Alanı, Sarıkız Mesire Alanı, Domaniç Dağları Ekolojik Park, Tarihi yapılar, Doğalgaz, Hayvan Pazarı… gibi daha bir sürü Domaniç’i şaha kaldıracak projeler. Bu projelerin hayata geçirilmesi için daha neyi bekliyoruz. Bizdeki bu siyasi yarış nereye kadar devam edecek. Senin partin mi daha çok oy alacak benim partim mi daha çok oy alacak. Oy için çalışmak yerine, parti için çalışmak yerine birazda halkımız için çalışsak. Senin liderin, benim liderim kavgasını bıraksak ta biraz da Domaniç ve köylerimiz için çalışsak olmaz mı? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep’e yapılan yatırımları konuşacağımıza Domaniç’e neler yapabiliriz onu konuşsak olmaz mı?

Vatandaşlarımız da Bursa’ya mı bağlansak, Kütahya’da mı kalsak projeleri yerine siyasilerimizi kendi çıkarlarımız için değil de Domaniç için üretsek olmaz mı?
İnşallah bu yazılanlar sadece okumakla kalmaz uygulamak için mücadele veririz. Yoksa ‘YAZ GAZETECİ YAZ’ demeye devam mı edeceğiz.

Artık bir masa etrafında toplanmanın zamanı gelmedi mi?

Son