ANKARA’YI BIRAK DOMANİÇ’E BAK 2!

Bu başlığı köşemde 2’nci kez kullanıyorum. İlkini 2018 yılında 24 Haziran seçimleri sonrasında atmıştım. İkincisini ise 7’nci Domaniç Ak Parti Kongresinin sonunda atmak nasip oldu.

Neyse. Konuya gelelim.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti 7’nci Olağan İlçe Teşkilat Kongresini yaptı. Yapılan Kongrede Ak Parti İlçe Teşkilatı, Başkan Ahmet Özoğul ile tekrar yola devam kararı aldı. Kendisine ve Domaniç’e hayırlı olsun inşallah. Tek liste ile yapılan kongreye, pandemi dönemi olmasına rağmen katılım oldukça fazlaylaymış. Özellikle Hayme Ana’yı anma ve göç şenliklerinde göremediğimiz Milletvekillerinin katılması dikkatimi çekti. Kısacası o gün Ak Parti Domaniç’teydi. Yeni oluşan yönetime başarılar diliyorum.

Domaniç hep güzel gelişmelere gebe aslında. Şahsen katılamasam da, duyduğum ve okuduğum kadarıyla Ak Parti ilçe kongresinde de güzel olaylara şahit olmuş katılımcılar. Domaniç’in delilerinin, başta Domaniç Gazetesi çalışanları olmak üzere, Domaniç’ in çıplak kralı, Mustafa Yiğit ağabeyim ve bendenizin, yıllardır kahve köşelerinden ziyade bu köşede, hiç durmadan ısrarla dile getirdiği sorunları ve Domaniç’in kurtuluş reçetesini İlçe Başkanı Ahmet Özoğul dile getirmiş salonda yaptığı konuşmasında. Nihayetinde 400 kilometre mesafedeki Ankara’yı bırakıp Domaniç’e bakması harika bir gelişme. Umarım o anlık bir heyecan ile hazırlanmış bir konuşma metni olmaktan öteye gider. Samimiliği tüm Domaniçliler tarafından takdir edilir gelecekte.

Bu köşemde yıllarca aktif siyaset yaparken yeri ve zamanına göre sert eleştirilerde bulunup zamanı gelince alkışladığım, Eski İl Genel Meclis Üyesi Hüsameddin Doğan’ın söz isteyerek “ Ülke bizim sorunlar bizim ama burası Domaniç ve biz Domaniç kongresini yapıyoruz” tepkisi ayrıca bir günden oldu Domaniç’te. Kendisi aktif siyaseti bırakalı çok olmadı ama bu çıkışı Domaniçlilerden tam not aldı. Ne diyelim. Normal vatandaş olmak ile siyasetle uğraşmak arasında ince çizgi bu olsa gerek. Kendisine Domaniçlilerin sesi olduğu için teşekkür ediyorum. Çok şey yazılır aslında fakat yerim dar.

Domaniç sevgisi. “Söz konusu Domaniç ise gerisi teferruattır” sözünü söyleyebilmektir. Domaniç’e çivi çakmak, emek vermek, gecesini gündüzünü feda etmektir. Kısır çekişmeler, siyasi gelecek hesapları, bana necilik, kıskançlık ve hasetlik, İstemezükçülük, dikkat çekmek farkındalık adına her şeye itirazcılık, vurdumduymazlık, umursuzluk, gamsızlık, tembellik değildir. Yeter ki samimi olarak “Domaniçliyim” diyelim… Gerçekten Domaniçli olalım… Ak Partinin 7. Olağan İlçe Kongresi Domaniç’imize hayırlı olsun ve kazanan Domaniç olsun. Bu hafta sonu olduğu gibi Ankara’yı bırakıp Domaniç’e bakalım.

Ortak paydamız Domaniç’tir. Fazla söze hacet yoktur. Domaniç’te birlik ve beraberliği inançlı bir şekilde gösterenlere bin selam olsun.
Birde dönül eri olmak gerek. O bir gönül eriydi. Ve yine böyle bir Eylül ayında aramızdan ayrıldı. “En son Ölüm Gelir, Yine de Erken Deriz” ya. Domaniç’in Gülen Adamı, Domaniç’in yetiştirdiği güzel insan, Öğretmen Cemal AYDIN hocamı, aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmet ile anıyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun.Başta Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu cennet vatan için, elini, gözünü, bacağını kaybetmiş ve Gazilik onuruyla onurlanmış bütün Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyor, kundaktaki bebesini yetim ve öksüz bırakmış aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geçen hafta karantinaya alınan Fıranlar Köyü halkımıza geçmiş olsun. Kalın sağlıcakla.