Kongrede Tutulamayan Sözler Masaya Yatırıldı

Ak Parti 7. Olağan Kongresinde, Domaniç’in yıllardan beri vaat edilip yapılamayan sorunlar masaya yatırıldı. Ahmet Özoğul ve arkadaşlarının tek listeyle katıldığı İlçe Başkanlığı seçimlerinde salona damgasını vuran ise Eski İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Doğan’ın sözleri oldu.

Domaniç Kayra Düğün Salonunda gerçekleştirilen Ak Parti 7. Olağan Kongresine, Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Vekillerden sadece Ahmet Tan, Eski Vekil Şükrü Nazlı, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Domaniç ve Çukurca Belediye Başkanları, Domaniç Siyasi Parti teşkilatları ile partililer katıldı.

KONGREDE ÖNE ÇIKAN GÖRÜNTÜLER


Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması sinevizyon gösterisi ile partililere dinletildi.

TUTULAMAYAN VAATLERİ BİR BİR DİLE GETİRDİ

Konuşmasını yapmak için kürsüye çağrılan Ahmet Özoğul, tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “ Ak Parti Domaniç’imize çok hizmetler getirmiştir. Ancak vaat edilip yapılamayan bir sürü sözde vardır. Bunlar, yıllardır sürüncemede kalan Domaniç-Tavşanlı Yolu, Domaniç-İnegöl yolu, Tavşanlı da dahil 40 köyümüzün su sorununu çözecek göletlerimiz, Tarihi Alaattin Camimiz, Hastanemiz, Ceza Evimiz, KYK Yurdumuz, Spor Salonlarımız, Kütahya’nın tüm ilçelerine hatta köylerine ulaşan ama bize verilmeyen Doğal gazımız… Hal böyle olunca Domaniç’te sulama yok tarım sıkıntılı, sular yok sağlık sorunlu, yolumuz yok istihdam sorunlu, 15-20 bin Domaniçli İlçemizden göç etti. Günlük bin kişi zorlu Domaniç-İnegöl yolunda ekmeğinin peşinde gidip geliyor.
Doğuşun Toprağı Domaniç’imizin tarihsel önemi var. 600 yıl cihanı yöneten Osmanlının Anası Hayme Ana Domaniç’tedir. Doğru dürüst Hayme Anamızı temsil eden bir heykelimiz yok. Olmalı. Ertuğrul Gazi’nin yeni bir Türk devleti kurma planları yaptığı Sivrice Tefekkür Tepesinde Ertuğrul Gazinin bir heykeli yok ama olmalı. Osman Gazi Domaniç Ebe Çamlığındaki Ebe Çadırında doğmuştur. Onu doğurtan Ebe Hatunun Kabri Hala Ebe Çamlığındadır. Oraya ciddi yatırımlar yapılmalı. Yazıyla kışıyla ayrı bir güzelliği sahip Domaniç Dağlarına binlerce ziyaretçi geliyor. Önceki çalışmalarımız neticesinde Kocayayla’da ve Topuk Yaylada devam eden iki tesisimizin çalışmaları var. Bunların sayısı çoğaltılmalı işler hızlandırılmalı. İlçemizin bu Tarihi ve Doğal güzelliklerini ortaya çıkaran Ulusal ve uluslararası medyanın gündemine taşıyan Domaniç Gazetemize Tamer Yiğit ve Serdar Yiğit Kardeşime ve de Mustafa Abime huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyor sizlerden onlara bir alkış istiyorum. Partimin yetkililerinden bu sorunlarımızın Hayme Anamızın hatırına Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmesini ve ilçeme hizmetlerin gelmesini temenni ediyorum” dedi.

DOMANİÇ’E HİZMET TARİHE HİZMETTİR

İl Genel Meclis Başkamı Musa Yılmaz’da yaptığı konuşmasında, Domaniç’e her yıl ortalama 7 milyon lira civarında bir ödenek ayırıyoruz. Domaniç’e asla siyasi gözle bakmıyoruz. Yıllardır sıkıntısını yaşadığımız Erikli’nin su sorununu Sayın Valimizin de destekleri ile çözdük. Dombayçayır’dan da Erikli ’ye verilecek su için sondaj çalışmaları başladı. İlçemizin en büyük köyü Muratlı ya 760 bin liralık alt yapı hizmeti veriyoruz. Köy büyük olduğu için Köye yapılacak hizmeti ikiye böldük. İlk bölümünü bu yıl kalanını da önümüzdeki yıllarda yapacağız” diyerek yapılan hizmetleri sıraladı.

AHMET TAN, “İLERİDE TORUNLARIMIZ LİDERİMİZE DUA EDECEK”

Ak Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan; “ Domaniç bizim göz bebeğimiz. Ak Parti’de hizmet partisidir. Bazı işler birkaç yıl gecikebilir. Cumhurbaşkanımızı hazmedemeyenler çok. Akdeniz ve Karadeniz de liderimize nasıl saldırdıklarını görüyorsunuz. Elbette Bakanlarımız bunlara cevaplarını veriyorlar. Cumhurbaşkanımız böyle olacağını biliyordu. Ceza Evine girdiğinde de biliyordu. Ama ileride yapılan hizmetleri gören torunlarımız, ‘ Bizim böyle bir liderimiz varmış diye dua edecekler. İnsanları bu partiye bu davaya, bu bayrağa, bu ezana, bu Kurana davet edelim çünkü bu topraklar bizim. Biz bu davayı anlatacağız. Bizlerden fazla bir şey beklenilmiyor. Bu coğrafyada abi olmaya devam edeceğiz. Yeni görev alacak arkadaşlar da başarılar diliyorum” dedi.

BİR MİLYON YENİ ÜYE BULMALIYIZ

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’da yaptığı konuşmasında, “ Ak Parti bir dava Partisidir. Atalarımız nerelerden nerelere gelmiştir. Atalarımız buralara neden gelmiştir. Bizans’ın göbeğinde kendilerini neden ateşe atmışlardır. Elbette bu dini yaymak ve Peygamberimizin müjdesine nail olabilmek için gelmişlerdir. 2023 bir yol ayrımıdır. Bu davanın devam edebilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizim de partimize bir milyon yeni üye kazandırmak için çalışmamız lazım. Gelecek yüzyılın bizim olması lazım. Cumhurbaşkanımız zaten bize koz veriyor. İşte Ayasofya’yı yeniden ibadete açarak bize koz veriyor mesela bir Ayasofya açıldı, bir doğalgaz bulundu. Her yerde söylerim, bizler çok sıkıntılar çektik ama belki torunlarımız ya da torunlarımızın torunları, bir lider varmış onun yanında olanlar varmış Onlar sayesinde yeni yeni doğalgazlar bulunmuş, kendi uçaklarımızı yapmış diyecekler. Allah onlardan razı olsun diyecekler” diyerek tüm partililerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

KONRGREYE DAMGASINI VURDU

Kongrenin temenniler bölümünde söz alan, İl Genel Meclisi eski Üyesi Hüsamettin Doğan, “Konuşmalarda, Genel Politika üzerinde duruldu. Ülke hepimizin ülkesi ancak biz burada Domaniç Kongresini yapıyoruz. Yönetim Kurulumuzun üzerinde müthiş bir baskı var. Başkanımızın dile getirdiği sorunlar üzerinden her nedense hiçbir konuşma bir açıklama yapılmadı. Özellikle yol ve ceza evi gibi olmazsa olmazlarımıza değinilmedi. Bunların yüzde 70’i olmadan bunlar hiçbir köyümüze gidemezler. Üyemize bile derdimizi anlatmazlar. İnandırıcılığımız kalmadı. Yol, 2013’de bizim dönemimizde başladı ve 2-3 yılda bitecekti. 2020’deyiz hala adı bile anılmıyor. Birde arkadaşlarımızın üzerine asit döker gibi yapılan haberler var. ‘ Emet-Tavşanlı Yolu, Emet-Simav Yolu gibi… Eyvallah! Bunlarda bizim yolumuz ama bizim yoldan da yılda bir üç yılda bir gelip geçiyorsunuz, yolun halini görüyorsunuz, İlçe başkanının üzerindeki bu yük kaldırılması lazım. Caza evinin acil ihalesinin yapılması lazım. Daha çok konu var ama burada açmak istemiyorum. İlçemize geldiğiniz için teşekküre ediyorum” deyince salonu dolduran partililer, tezahürat ve ıslıklarla dakikalarca alkışladılar.

Tekrar söz alan İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “ Biz buraya reklam yapmaya gelmedik. Sorunları bizde biliyoruz. Bize 3 proje verin dediler. Bizim verdiğimiz 3 projeden ikisi Domaniç’ti. Biri Domaniç-Tavşanlı yolu diğeri de Çukurca göleti. Biliyorsunuz Akdeniz’de Yunanistan’la bir sorun yaşıyoruz. Pandemi nedeniyle harcamamalarımız arttı. Unutmayalım ki İMF’ye olan 22 Milyar dolar borucumuzu ödemek için ne kadar uğraşırdık. Bu gün pandemi nedeniyle halkımıza 300 milyar TL ödüyoruz” dedi.

YENİ İLÇE TEŞKİLATI SEÇİLDİ

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Selçuk Yardımcı, Emin Volkan Çelik, Sevinç Kahraman, Selami Akkaya, Hasan Koyun, Aydın Boz, Reyhan Dinç, Hatice Akkoç, İlhan Doğan, Hayrullah Karabulut, Hamit Ertuğrul, Ramazan Karaarslan, Abidin Uyar ve Mustafa Aydın