Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazimiz Selim Öztürk’e Madalya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliyede düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’nde Gazimiz Selim Öztürk’e Devlet Övünç Madalyası takdim etti.

Diyarbakır’da 2016 yılında meydana gelen patlamada kolu ve omzu kırılan ve çelik yelek sıkıştırması sonucu kırılan kaburgaları nedeniyle akciğerleri de zarar gören Gazi Selim Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan madalya aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2016 yılında ki patlamada ağır yaralanan ve 6 ay tedavi gören Gazimiz Selim Öztürk’e Devlet Övünç Madalyası verdi.

Ülkeleri için gözlerini kırpmadan ölüme yürüyen şehitlerin yakınları ile gazilere devlet övünç madalyası ve beratı takdim etmek üzere bir araya gelindiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu madalya ve beratlar elbette sizin fedakârlığınızın karşılığı olamaz. Zaten bir insanın canını ortaya koyarak yürüttüğü bir mücadeleye dünyevi olarak paha biçilmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı.

Bizlerde Domaniç Gazetesi ailesi olarak, Gaziler Günü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor, tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diliyor, hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.