YOLUNUZ AÇIK OLSUN KAYMAKAMIM…

“Ne makus kaderimiz varmış Domaniç olarak… Ne gelenler belli ne gidenler belli… Tam birine alıştık tam birisiyle Domaniç için varız demişken.. Ha bu gelen derdimizi en iyi şekilde anlayacak bizim varoluş kavgamızda bize öncülük edecek derken… Yine bi akşam kaymakamımızın değiştiğini öğreniyoruz. Şükürler olsun ki bu sefer aslen atama oldu.
Domaniç’im hayırlı olsun.. İnşallah bizlere Yoldaş olacak kahramanımızı bulduk.”
Diyerek 25 Ekim 2019 tarihinde facebook sayfamda o zaman yeni atanan İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Salih Poçanoğlu’nun yeni ilçe kaymakamımız olduğunu duyurmuştum.
Aradan 1 yıl geçmeden kendilerinin takip ettiğim facebook sayfasındaki paylaşımınından Artvin Vali yardımcısı olarak atandığını maalesef üzülerek öğrendim.
Sayın Ahmet Salih Beyden önce bire-bir irtibat kurduğum tanışma fırsatı bulduğum ilçemizde kaymakam veya vekil kaymakam olarak görev yapan 3 güzel yürekli insanı da buradan anmadan geçemeyeceğim.
Hâli hazırda Konya’nın Hadim ilçesinde görevine devam eden Sayın Tufan Bağır GILAN, yakın zamanda Denizli’nin Sarayköy Ilçe Kaymakamlığından Gaziantep’in Yavuzeli ilçe Kaymakamlığına atanan Sayın Hasan Raşit TAŞGIN en sonuncusu da Van Vali yardımcısı olarak görevine devam eden Sayın Mesut Ozan YILMAZ…
Hepsi de hepimizce malum odur ki güzel yürekli, sempatik, içten, cana yakın, samimi insanlardı, en önemlisi de bizden biriydi, içimizden biriydi, bizler gibi has DOMANIÇ’liydi….
Görev yaptıkları süreçte bizler gibi Domaniç’in varoluş kavgasının içinde, tam ortasındaydı.
Tabiki de ilçemizde 1960 yılından bu güne kaymakam olarak görevini yapan nice güzel insanlar olmuştur; buna hiç şüphe duymuyorum, lakin; Bendeniz naçizane bu 4 güzel insanı her zaman has, görevini layığıyla yapan kişiler olarak anacağım. Rabbim her daim yar ve yardımcısı olsun ve onlardan kat be kat razı olsun…
Ama ne yalan söyleyeyim bu 4 güzel insanın gitmelerini ilçe halkımızın çoğunluğu olarak hiç bir zaman istemedik. Çünkü onlar geldikleri andan itibaren bizlere kendilerini içten ve  samimi davranışları ile sevdirmeyi Domaniç’in  kalbini kazanmayı başardılar.  Ve en önemlisi bizden biri bizler gibi Domaniçli oldular.
Evet Sayın Kaymakamımız Ahmet Salih Bey gelelim size; affınıza sığınarak nacizane soruyorum daha 1 yıl olmadan bizi, Domaniç’i bırakıp nereye gidiyorsunuz?
Bu 10 ay gibi kısacık zaman zarfında bizlere kendinizi alıştırıp bırakıp gitmek niye?
Bu iki satır kelam masanıza gelirse eğer bu çocukça veryansımı lütfen mahzur görün…
Çünkü biz  783.562 KM² lik Türkiye Coğrafi Haritasında  539 KM² lik alana sahip olan Domaniç’liler dışarıdan sert, soğuk insanlar olarak görünsek te, sevdiğimiz, saydığımız, adam gibi adam olduğunu anladığımız insanları hep yüreğimize basarız bizden bilir, kardeşimiz deriz.
Kütahya ile Bursa il sınırları arasına sıkışmış ve her iki il tarafından kabul görmemiş, üvey evlattan öteki gidememiş bu küçücük ilçe de her zaman size ardına kadar açılacak bi kapının olduğunu unutmayın. Varsa iki somun ekmeğimiz birini size veririz, eğer ki bi somun ekmeğimiz varsa onu ikiye böler, yine sizi Domaniç olarak bağrımıza basarız.
Bizler her daim böyle olduk böyle olacağız.
Tekrardan hali hazırda  atandığınız Artvin Vali yardımcılığınız hayırlı olsun,  Rabbim utandırmasın Yâr ve yardımcınız olsun,  yolunuz da bahtınızda açık olsun…
Biz Domaniçliler sizleri hiç unutmayacağız, Sizlerde bizi unutmayın…
Selametle kaymakamım…