BURASI DOMANİÇ. BURADA “DURUŞ” YOK.

Domaniç’in kaderidir hep.
Kaymakamlar Domaniç’e atanır, 1-2 yıl geçmeden hatta bir yıl bile olmadan, hatta ve hatta 3-5 haftada hemen tayinleri çıkar. Ve maalesef bu yüzden biz Domaniçliler stajer veya vekil kaymakamlar görürüz. Haliyle de Domaniç’e bir şeyler yapmak için mücadele verebilecek zamanları olmaz kaymakamlarımızın.

Kötü haber çok çabuk ulaşır. Bir şekilde duyulmuştur: Kaymakamımız Saygıdeğer Ahmet Salih Poçanoğlu’nun tayini Artvin’e çıktı. Domaniç’te 3 yıl ve asil olarak kalacaktı kaymakam bey. Ammavelakin Domaniç burası. Burada “Duruş” olmadığını hemen unuttuk biz Domaniçliler. Her zaman ki gibi, kaymakamımızı bize çok gördüler. Tıpkı her şeyi bize çok gördükleri gibi!

Covid-19 hastalığı gibi zor bir süreçte görev yaptı kaymakam bey. Diğer projeleri, icraatları bir tarafa, Domaniçliler olarak çok rahat diyalog kurabiliyorduk kendileriyle. Halkla diyoloğu çok iyiydi. Çünkü o vatandaşla resmiyeti aradan kaldırmıştı. Onunla ilgili bir çok şey daha yazmak isterdim aslında ama köşem müsait değil. Zaten siz anladınız meseleyi…

Domaniç her konuda yerinde durup daha da geriye ve hızla küçülmeye giderken kaymakamlarımız konusunda hiç durmuyor maşallah. Gelen gşdşyır, giden gelmiyor. Siyasilerimizin kalması için girişimleri olmuş olsada, duruşun olmadığı Domaniçte. Kaymakamımızın tayini konusunda, haklı mücadele sonuç vermemiş. En azından tayini durdurmak için siyssilerimiz tarafından mücadele edilmesi de çok güzel. Özellikle, içinde Domaniç olan bütün güzellikler için bu birliktelik ve mücadele ruhu devam eder inşallah.

Velhasılıkelam… Tekrar sil baştan başlayacağız. Yeni bir kaymakam gelecek, Domaniç’i tanıyıncaya kadar zaman geçecek vesair vesair…Aynı süreci yeniden tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalacağız. Hep kaybetmeye devam edeceğiz. Yukarıda yazdıklarım Domaniç için acı bir hakikattir.

Hayme Ana yurdundan, Ertuğrul Gazi yurduna. Yayadan kışlağa, 739 ncu göç yolculuğu, tüm yörük ve türkmenlere, Türk yurtlarına hayırlar getirsin. Geçen hafta Söğüt’te gerçekleşen 739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine pandemi dolayısıyla katılamadım. Önemli bir işim olmadığı sürece törenlere katılmaya çalışıyorum. Çünkü biliyorum ki ‘’ Domaniç olmazsa Söğüt, Söğüt olmazsa Domaniç olmaz’’. Dolayısıyla Söğüt, biz Domaniçliler için büyük önem taşır. Takip ettiğim kadarıyla, bu sene tıpkı Hayme Ana Şenlikleri gibi, pandemi törenlerin sönük geçmesine neden oldu. Bu yıl Ertuğrul’un ocağı sönüktü. Osmanlı Devleti’nin kurucu atası, alperenler serdarı Ertuğrul Gazi’yi rahmetle anıyorum.

Domaniç birlik ve beraberliktir. Muratlı Spor içinde bir ve beraber olma zamanıdır. Muratlı Spor Kulübümüz 2020-2021 Futbol Sezonunda, Kütahya Süper Amatör Liginde yoluna mücadele edecek. Müthiş ve heyecan verici bir gelişme oldu benim için. Çok mutlu oldum. Muratlı Spor’un Domaniç’i ve Muratlı Köyünü en güzel şekilde temsil edeceklerine inancım tamdır. Başarılar Muratlı Spor.

Sağlıcakla bir ve beraber kalalım İnşallah.