DEVLET ANAYA DEVLET VEFASI

Her fırsatta üstüne basa basa yazacağım. Hayme Ana için. “Adına devlet töreni yapılan ilk ve tek kadındır” Hayme Ana.

Domaniç’in en önemli tarihi şahsiyetlerinden olan Hayme Ana için her yıl geleneksel olarak devlet töreni ile yapılan şenlikler, bu yıl ( Covid-19 ), koronavirüs tedbirleri kapsamında pandemi koşullarına uygun süre ve katılımla gerçekleştirdi.

Malumunuz sevinçlerimizi, düğünlerimizi, akraba ziyaretlerimizi ertelediğimiz bu günlerde, acaba nasıl olacak? Anılacak mı yoksa anılmayacak mı? Telaşı ve tedirginliği hakimdi. Bende ve kamuoyunda.
Şükür ki; Beklenen olmadı ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti vefalıydı bu sene. Tıpkı Malazgirt’te Olduğu gibi, Ertuğrul Gazi’nin annesi, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ninesi, Hayme Ana (Devlet Ana) için, Kütahya’nın mülki ve idari bazda yöneticileri, devletimiz adına Hayme Ana huzurundaydı.

Sade ve bir o kadar da güzel bir etkinliğe imza attı Domaniç Kaymakamlığı. Bu sade ve bir o kadar da güzel etkinliğin mimarı Domaniç Kaymakamımız Ahmet Salih Poçanoğlu’nu tebrik ve teşekkür ediyorum. Ayrıca pandemi sürecinde olmamıza rağmen organizasyona katılıp biz Domaniçlileri onurlandıran, Kütahya Valisi Ali Çelik, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, her şartta ve koşulda Domaniç diyen Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın beylere de teşekkür ediyorum. Törenlerde görevli olan emeğini yüreğini ortaya koyan herkes teşekkürü hak ediyor aslında.

Bu arada fotoğraf karesinde bende olayım bir gün olur lazım olur diye düşünüp, Kendi orada ama kafasında milyon plan, tilki kurnazlığı ile dünyevi işlerde, olup etkinliğe katılmayı kendisine mecbur kılmış ve zoraki orada olanlara da katılımları için ayrıca teşekkür ederim.
Olması gereken ve orada olmayanlarda var tabi ki. Göremeyince insan üzülüyor işte. Yazıma başlarken de ifade ettiğim üzere. Domaniç’in en büyük tarihi kişiliğinin Anma töreninde olunmayacaksa nerede olunacak. Uzun lafın kısası onlar gelmeseler de, devletimiz vefalıydı bu sene. Birde bu sene en azından, hangi siyasi partiden olursa olsun Domaniç Belediye başkanına konuşma verilip verilmemesini tartışmayacağız bu da güzel.

Güzel demişken, Güzel gelişmelerde oluyor cennetten bir köşe olan Domaniç’te. Bitirilmek üzere olan Çokköy yolu, Böçen Köyü ile Güney Köyü arası ve devam eden Çukurca Beldesi sıcak asfalt yol çalışmaları gibi güzel şeyler. Darısı Domaniç-Tavşanlı yoluna diyorum. Hadi inşallah.

Geçen hafta sonu Çukurca Beldemizde
2 mahalle 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Tüm bölge halkına geçmiş olsun. Rabbim şafi sıfatına hürmeten tüm hastalarımıza acil şifalar versin inşallah. Bir ve beraber, kalın sağlıcakla.