Milletvekili Kasap, ‘Galiba Domaniç’i küçültmeye niyetleri var’

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Domaniç ziyaretinde partililer, vatandaşlar ve esnafların sorunlarını dinledi.

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap Hayme Anayı Anma ve Göç şenlikleri öncesi Domaniç’te bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretleri kapsamında Parti binasında partililer ile buluşan Kasap, vatandaşlar ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, “Hayme Anayı Anma Ve Göç Şenlikleri münasebeti ile bugün Domaniç’teyiz. Pandemiden dolayı törenlerimiz düşük katılım ile gerçekleştirilecek. Domaniç’i gezdik esnafımız çok duyarlı. Gaveci Ali arkadaşımızın kahvesindeyiz esnafımız her türlü burada tedbiri almış. Mesafeye dikkat ediliyor, maskesinden dezenfektesine kadar temin edilmiş. Keşke tüm esnafımız aynı şekilde duyarlı olsa. Domaniç’in düşman işgalinden kurtuluşunun da 98. yılı ayrıca bunun için de kutluyorum.

DOMANİÇ YOLUNU SÖYLEYE SÖYLEYE DİLİMİZDE TÜY BİTTİ

Domaniç’imizin daha önce Dumlupınar’ı da içine alan bu hatta Dumlupınar, Kütahya Merkez, Çavdarhisar, Murat dağı ve Domaniç’i içine alan bir paket Turizm projemiz vardı. Burası Göç veren bir ilçe, diğer ilçelerimiz gibi maalesef. Dumlupınar bin nüfuslu Domaniç 4 bin nüfuslu bir yer. Bu küçülmenin önüne geçmek için dedik ki özellikle doğa turizmini, tarih turizmini, Osmanlı’nın kurulduğu yer, diğer taraf ise Kurtuluşumuzun olduğu yer. Maalesef ikisi de ihmal edilmiş vaziyette. Kütahya’da aynı şekilde. Özellikle Domaniç yolunu söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Hala bir gelişme yok. Bütün Kütahya’nın ciddi madenleri bu güzergâhtan Bursa ve Balıkesir istikametine Bandırma limanına gidiyor. Ama yıllardır buranın eziyetini çeken Domaniç halkı, ne yol olarak yararlanabiliyor, nede sağlık ile yararlanabiliyor. Biliyorum ki yeterli düzeyde ambulans temin edilemiyor. Ne bir ilçe hastanesi var. Küçük işlemler yapılamıyor. Adliyesi taşındı, Askerlik şubesi taşındı, Ceza evi taşındı galiba Domaniç’i küçültmeye niyetleri var. Bu böyle gitmemeli diye düşünüyorum. Kuruluşun şehri daha iyi şeylere layık olduğunun kanaatindeyim. Gerektiği zaman gerektiği şeyleri yapacağız. Domaniç’i sürekli olarak TBMM’de dile getireceğiz. Bu böyle kalmayacak” dedi.