MHP İlçe Başkanı Yıldıray Aydın oldu

MHP Domaniç İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen’in 18 Mayıs’ta ani kalp krizi sonucu hayata veda etmesi sonucu boşalan koltuğa Belediye Meclis Üyesi olan Yıldıray Aydın atandı.

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin imzası ile Yıldıray Aydın MHP Domaniç İlçe Başkanı oldu.

İl Başkanı Mazbatayı teslim etti

MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, iki dönem İlçe Başkanlığı Yapan Halil İbrahim Türkmen’in vefatı dolayısıyla boşalan koltuğa atanan Yıldıray Aydın’a mazbatasını teslim etti. Yıldırım, konuşmasında, “Sevgili Domaniçli hemşerilerim bilindiği üzere Halil İbrahim Başkanımızın vefatı ardından Domaniç İlçe Teşkilatımıza yeni bir atama yapıldı. Bugünde Yıldıray Başkanımızın evraklarını tebliğ etmek üzere MHP Kütahya İl Başkanlığımızda toplandık. Halil İbrahim Başkanımızın mekanı cennet olsun görev yaptığı süre boyunca MHP bayrağını en iyi şekilde dalgalandırarak partimize, milletimize ve Domaniç’imize hizmeti sürdürdü. Rabbim yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı razı olsun. Bundan sonraki süreçte Yıldıray Başkanımıza başarılar diliyoruz. Sürekli olarak Yıldıray Başkanımızın yanındayız, Domaniç’imizin yanındayız hep birlikte Domaniç’in sorunlarını göğüsleyeceğiz” dedi.

Yeni yönetim parti binasında toplandı

Yeni yönetimi oluşturan MHP İlçe teşkilatı parti binasında toplandı. Toplantıda, vekaleten Başkanlık görevini yürüten Selim Kayabaşı parti binasının anahtarını ve belgeleri yeni Başkan Yıldıray Aydın’a teslim etti.

Toplantıda konuşan Başkan Aydın, “Halil İbrahim Başkanımın vefatı hepimizi derinden üzdü. Başkanım çok sevilen ve gülen yüzü ile kimsenin kalbini kırmadı ayrımcılık yapmadı, siyasi anlayışı ne olursa olsun karşısındaki insanı yargılamadı. Bizlerde o ve diğer ilçe başkanlarımız gibi önce Domaniç diyeceğiz. Her adımda her projede siyasi ayrım yapmadan birlikte hareket edecek ve hep birlikte koşturacağız. Yapılacak her çalışmada elimizden gelenin fazlasını koyacağız. Birliktelik anlayışı inşallah hep birlikte sağlayacağız. Bu amaçla hareket edeceğiz. Bu vesile ile Başta Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeliye, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın’a, Genel Merkezimiz ve MYK Üyelerimize, Milletvekilimiz Ahmet Erbaş’a, İl Başkanımız Ferhan Yıldırm’a, ilçe yönetimimize bize gösterdiği teveccühten dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Toplantı sonunda yeni yönetim kurulu fotoğraf çektirdi

MHP Domaniç İlçe Başkanlığı Yeni Yönetim Kurulu; Başkan Yıldıray Aydın, Üyeler, Ali İhsan Yılmaz, Cemile Öner, Ahmet Tanrıverdi, Kübra Bozdemir, Ahmet Kahraman, Nadir Gök, Veli Kaçar, Nurullah Boz, Mustafa Kaya, İsmet Yeşil, Mehmet Ali Kıvrak, Yaşar Bahadır, Ahmet Doğan, Remzi Yıldız, Mustafa Mutlu, Adnan Akçan ve Mustafa Kardaş’tan oluşuyor.