Ünlü yapımcı ve sanatçılar Domaniç’teydi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın daveti üzerine ünlü yapımcı Ertuğrul San ve ünlü oyuncular Çetin Altay ile Haydar Şişman Domaniç’i ziyaret etti. Kütahya’nın ardından Domaniç’i ziyaret eden yapımcı ve sanatçılar Kütahya’da çekilmesi planlanan film ve diziyi Domaniç’te de çekmeyi düşündüklerini söylediler.

Yapımcı San’ın daha önce Güneydoğu Anadolu için hazırladığı bir senaryoyu Kütahya’ya uyarlaması için ricada bulunduklarını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, sunulan projenin kanallar tarafından kabul edilmesi durumunda çekimlere başlanacağının sinyalini verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertük, ünlü yapımcı Ertuğrul San, ünlü oyuncular Çetin Altay ve Haydar Şişman ile birlikte Domaniç’i gezdi.

Milletvekili Erbaş ve ünlü sanatçılar Kütahya’da ve Domaniç’te çekilmesini planladıkları dizi ve film için yürütülen çalışma hakkında bilgiler verdi.

‘MEKANLARI ARAŞTIRIYORUZ’

Kütahya’da bir dizi ve sinema filmi çekmek için hep birlikte yola çıktıklarını söyleyen yapımcı Ertuğrul San, “İnşallah güzel projelerimiz olacak. Mekanları araştırıyoruz. Kütahyamızın, Domaniçimizin tanıtımına yapmak istiyoruz” dedi. Ünlü oyuncu Çetin Altay da, “Kütahya’ya daha önce de gelmiştim. Filmimizin galasını da burada yapmıştık. Dizi ve film çekmek istiyoruz. Domaniç çok güzel bir yer ve inşallah buranın da bir filmi olur” diye konuştu. “Kütahya’nın çok daha ünlü ve tanınan bir şehir olmasını sağlayacağız” diyen Haydar Şişman ise, “Sanata ve Kütahya’ya dair projelerimiz için ilk adımı attık. Mekanları gezeceğiz ve şehri tanıyacağız” dedi.

İKİ KANALDAN HABER GELİRSE ÇEKİMLER BAŞLAYACAK

Daha önce Güneydoğu Anadolu’da çekilmek üzere hazırlanan bitmiş bir senaryonun Kütahya’ya uyarlanması için yapımcı San’dan bulundukları ricanın kabul gördüğünü söyleyen Milletvekili Ahmet Erbaş, “Konuşmalar ve diyaloglar tamamen Güneydoğu Anadolu’da geçen bir hikayeydi. Bizim ricamız üzerine yaklaşık 2 aylık bir çalışma sonrası, Ege ve Kütahya şivesine uygun hale getirdik. Bu diziyi şuan üç ayrı kanala sundular. Kanallardan da haber bekliyor. Ekonomik kriz ve koronavirüs kanalları da etkiledi. Daha çok iç yapıma yöneldiler. Kanalların birisinden sıcak bir haber gelirse, çekimlere hemen başlayacaklar. Bu tip organizasyonlarda en büyük sıkıntı, konakla, iaşe ve teknik malzemeleri sunacak bir sponsora ihtiyaç var. Dizilerin ve filmlerin çekildiği bölgeye büyük bir turizm katkısı var” ifadelerini kullandı.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk sanatçılara ilçemizin tarihi ve kültürü hakkında bilgiler verirken, Domaniç’i tanıtacak her çalışmada ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Başkan Ertürk tarafından, misafirlere Hayme ana bebeği ve Osmanlı turası hediye edildi.

Film ekibi daha sonra Mızık çamı, Hayme Ana, Topuk Yayla Tabiat Parkı, Sarıkız gibi mekanları inceledi.