YILI YARILADIK

Bir yılımız daha yarıladık.
Domaniç/Tavşanlı yolu hala başlamadı ve muhtemelen bu yılda yapılmayacak.
Üstelik bu yılki bahane kapı gibi koskoca bir Koronavirüs bahanesi… Bir de Ayasofya ibadete açıldı !
Ülkemizin her yerinde bir şeyler yapıladursun, Domaniç – Tavşanlı yolunun yarsının yarısı kadar kullanılan devasa Gediz yolu yapılıyor.
Gediz’e yapılır yollar Domaniç’e Cuma mesajlı dualar !!!
Bizimkilere ise iyi uykular!
Köylere vaat edilen yatırımlar ya 3’te bire indirildi, ya da iptal edildi. Ama başlayan bir çalışma yok.
Ama kapı gibi bahanemiz var bu yıl, Koronavirüs var ! Ha bir de teselli olarak Ayasofya ibadete açıldı.
Köy yollarımızın haşadı çıkmış, Muratlı’ya bilmem kaç yıldan beri vaat edilen bir 2 milyon liralık yatırım bu yıl enflasyondan dolayımıdır nedir. 900 bin liraya düşürüldü, yılı yarıladık. Ortada bir harekette yok, sorgulayan siyasi muhtar da yok.
Gerçi Ayasofya ibadete açıldı korona virüs te var ama !!!
Yıllardır Domaniç –İnegöl yolunun kırsal turizme açılsın diyorduk. Çok şükür orada bir hareket başladı.
Biz, Koca yaylada ki tesisin adı, “Karlı Kayın Obası” olsun istedik. Çünkü Domaniç Gazetesi 1500 rakımlı bu dağı hiç olmadığı kadar karlı yolları ile tanıttı. Ayrıca, Türk Mitolojisinde Kayın’ın Türkler için ne kadar değerli olduğunu lütfen bir araştırın! Türklerin Kayın Ağacından binlerce yıldan beri neler yaptığına bir göz atın lütfen !
Ülkemizde yüzlerce Osmanlı obası Kayı Obası adı ile işletme varken bizimkinin adını da “Kayı Obası Restoran” koymuşlar. Restoran kelimesi Türkçe bile değil.
İbadete açılan Ayasofya gibi, salgın hastalık yerine Pandemi dediğimiz gibi, Yeni nesil nezleye Korona Virüs yada Covit 19 dediğimiz gibi.
İstanbul’a kanal yapılacak, Ayasofya ibadete açılacak, Korona Virüs Covit 19 hayatımızı değiştirecek, Maskeler bedava dağıtılacak ama önce ABD, İngiltere, İtalya gibi gariban ülkelere verilecek derken, felaketlerle başlayan 2020 yılını yarıladık.
Domaniç’te hiçbir hareket yok. Ne onlarca yıldır vaat edilen yollarımızda bir gelişme ne köylerde bir yatırım …
Pazar alanı içme suyu Göleti, siyasete kurban gitti. Açık ceza evi raflarda bekliyor. İlçe hastanemiz tepemize yıkılacak.
Çoluk çocuğu olanlar sokak köpeklerinden mustarip çare arıyor. Köpek severler, belediye sokak köpeklerine barınak yapsın diyor. Sözde köpek sahipleri, köpeklerini sokağa salmış, çarşıda meydanda küfürleri kulakları tıkalı sakız çiğniyor. Fırsatçı köpekler başıboşluktan fuhuşsa yönelmiş sayıları her gün artıyor.
Ama buna da şükür, bu yıl olmazsa şunun şurasında seneye ne kaldı ki ? Seneyi yarıladık. Ayasofya yı ibadete açtık, zaten korona virüs de var !*
Okurlarımızdan Allah Razı Olsun !