BEYLER MEVZU DOMANİÇ

Tam tamına 4 yıl geçti aradan. 15 Temmuz 2016 yılında ülkemizde hain bir darbe girişimi gerçekleşmiş ve Milletimiz bu demokrasi sınavından yüzünün akıyla geçmiş ve konu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ise gerisi teferruattır düşüncesi ile demokrasi kazanmış ve 15 Temmuz Türkiye’nin Demokrasi Bayramı olmuştur. Sehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize acil sifalar diliyorum. Demokrasi Bayramı kutlu olsun.

10 Temmuz 2020 günü Danıştayın, Ayasofyanın camii olarak kullanılabilir kararının ardından, ecdadımızın 481 yıl cami olarak ibadet ettiği fethin sembolü Ayasofya’nın ibadete açılması, vuslat bekleyen benim gibi milyonlarca yürekte hüznü son buldurmuştur. Türk ve İslam alemine hayırlara vesile olsun inşallah Bu kararla ile Ayasofya artık manevi heybetine yeniden kavuşmuştur.

Yazımın başlığındada belirttiğim gibi. Mevzu Domaniç. Tıpkı Türk milletinin 15 temmuz direnişi ve demokrasinin kazanması gibi derin bir mevzu. Mevzu Domaniç olunca çok şey var yazılacak, istişare edilip gelecek nesillere devredilecek kutsal emanetimiz, cennetten bir köşe olan ilçemiz için. Malum yerimiz dar. Hafta hafta değinmeye çalışıyorum. Ama Domaniç için birlikteliğin beraberliğin dayanışmanın önemi çok büyük. Yaşanabilir bir Domaniç için olmazsa olmazlarımız bunlar olmalı. Mevzu Domaniç ise küslükler, siyasi çatışmalar olmamalı.

Geçen haftaki yazımı okuyanlar bilirler. Oradada belirtmiştim. Genelde yazılarımı cumartesi gecesi yazmaya gayret ederim. Geçen haftaki köşemde de birlik olamamaktan yakınıp, mağdur Domaniçlinin dertlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a anlatılması için ilçemize davet edilmemesini eleştirmiştim. Toplantıya katılan Domaniç ve Çukurca Belediye başkanlarının güzel haberlerle ilçemize dönmesi beni bir nebze mutlu etsede, 2013 yılındaki gibi bir ve beraber olarak bakanımıza gidilmesi ve İlçemize davet edilip, sorunlarımızın bütün siyasilerimiz ve Sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte anlatılması daha güzel olurdu düşüncesindeyim.

Kütahya Valiliğine atanan Ali Çelik’i ziyaret eden Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk’e iadei ziyaret için Vali beynimizin ilçemize gelmesi de güzel bir gelişme. Umarım mağduriyetlerimizi Vali bey’e aktarma fırsatı bulunmuştur. Bu arada AK Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, Çukurca Belde Belediye Başkanı Emin Taşgın’ın, Domaniç Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tamer Yiğit ile birlikte, Kütahya Valisi Ali Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunmaları, teşkilat bilinci, parti içi birlik ve beraberlik adına, diğer siyasi partilere örnek olur.

Velhasılı, ne yerel yöneticilerin ne muhalif siyasilerin nede STK ların birbirlerinden sızlanmalarına gerek olmadan, bir ve beraber olarak, ortak paydamız Domaniç icin kafa yormaları bilgi, birikim ve tecrübelerini bu yönde değerlendirmeliler. İlçem için diyorum ki; Beyler mevzu Domaniç ise gerisi teferruattır. Sağlık, sevgi ve hoşgörüyle kalın.