Domaniç’te sokak düğünlerine sınırlama getirildi

Domaniç’te, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokaklarda yapılan düğün eğlencelerinin belirlenen noktalar dışında yapılması 14 gün süreyle yasaklandı. Yapılacak düğünlerede 2 ayrı saat aralığı verildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, sokak veya köy düğünlerinin kına, gelin alma, konvoy oluşturma gibi faaliyetlerle üç güne kadar uzatıldığı, bu düğünlerde başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınması gereken tedbirlere yeterince riayet edilmediği ve toplum sağlığının riske atıldığına dikkat çekildi.

Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokaklarda yapılan düğün eğlencelerine 14 gün yasak getirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“ İlçemizde belediye sınırları içerisinde (belde belediye sınırları dahil) ve köylerde sokakta yapılan düğün (gelin alma, kına vs.), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin belirlenen noktalar dışında yapılmasının 14 gün süreyle yasaklanmasına, İlçe genelinde düğün ve nikah salonlarında yapılacak olan düğün (gelin alma, kına vs.), nişan sünnet düğünü vb. etkinliklerin gündüz 13:00 – 17:00 saatleri ya da akşam 19:00-23:00 saatleri arasında yapılmasına karar verilmiştir ”

Açıklamada, toplu asker uğurlama eğlencelerine de izin verilmeyeceği ifade edildi.