Çok anlamlı hediye

Bursa Kütahyalılar Derneğinden, Domaniç Gazetesine, çok anlamlı duygulandıran bir hediye geldi.

Son günlerde sürekli kesilen elektrikler nedeniyle Domaniç’te bir sürü iş yeri gibi Domaniç Gazetesi de görevini yerine getiremez oldu.

İlçemiz, haziran ayı içerisinde arda arda iki defa dolu afeti yaşadı. Her iki afetin ardından sebze ve meyveler ve ekili araziler zarar görürken sel baskını nedeniyle yapım hatasından kaynaklanan ve yılardır her yağmurda seller altında kalan Jandarma Kavşağında araçlar mahsur kalmış pazarcı esnafının malları kavşağı kapatmış, taşan sular çevre evlerde ağır tahribatlar açmıştı.

İlçe basını olarak, halkımızın çilesini fotoğrafladık. ‘Belki bir sesimizi duyan olur’ diye ajanslara geçecektik. Ancak her felakette kesilen elektrikler yine yoktu ve uzun sürede gelmedi. Ajanslar haber bekliyor biz burada AA, İHA ve DHA ya haber yetiştirme derdine düştük.

Bir jeneratörümüz olsa belki bu kadar sıkıntı yaşamazdık ancak yoktu.

Jeneratörü olanları aradık…

Mehmet Emin Demir Petrol bize kapılarını açtı. Kendisini buradan tekrar tekrar teşekkür ederiz.

Bu sıkıtlarımızı duyan Güney Köyünden Hasan Yavuz, durumu Dernek yönetimine arz etmiş.

Yıllardır Memleketimizden haber almamızı sağlayan bu ekibe destek olalım diyor. Bunun üzerine bu tür konulara duyarlılığı ile bilinen 3 dönem güreş ağalığı yapmış Ağalıktan Altın Kemer sahibi olmuş mali müşavir ve Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan Gündüz ‘Ne gerekiyorsa yapın’ diyor.

Bunun üzerine Domaniç Gazetesine bilgisayarları ve modemi çalıştıracak bir jeneratör alınarak Domaniç Gazetesine hediye ediliyor.

Mustafa Yiğit, “Hediye bizi o kadar duygulandırdı. O pahalı bir jeneratör değil de, kalem de olabilirdi. Önemli olan yaptığımız işin birileri tarafından takdir edilmesidir. Bunu da Beyhan Başkan şahsında Bursa Kütahyalılar Derneği gerçekleştirdi.

Son 14 yılda İlçemizin adını hem ulusalda hem de uluslar arası arenada duyurduk fedakârca çalıştık. İlk defa bir sivil toplum derneği tarafından onurlandırıldık. Beyhan Gündüz başkanımıza ve bu konuya dikkat çeken Hasan Yavuz’a ekibim adına teşekkür ederim” dedi.