NEYİMİZ EKSİK, NEYİMİZ FAZLA

Ne güzel günlerdin 2013…
Şöyle ki; O günlerin mimarı Domaniç Kaymakamımız Mehmet Boztepe öncülüğünde, Belediye Başkanı, İl Encümen Azaları, AKP İlçe Başkanı, CHP İlçe Başkanı, MHP İlçe Başkanı, SP İlçe Başkanı, Esnaf Odası Başkanı, Şoförler Odası Başkanı, Süt Birliği Başkanından oluşan kalabalık bir heyet Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’a “hoş geldin” ziyareti gerçekleştirmişlerdi. Güzel bir birliktelik olmuştu.
O heyettekilerin farklı dünya görüşleri olsa da Domaniç’in ortak sorunlarını Vali Bey’e en iyi şekilde aktarma çabaları ve Vali Bey’de farklı fikirlerden oluşan ama birlikte kendisini ziyaret eden böyle bir heyet karşısında Domaniç’e daha çok hizmet edilmesi adına bütün mekanizmaları harekete geçirir noktasında müthiş bir birliktelik olmuştu o yıl. Domaniç için bir olunmuş, diri olunmuş ve iri olunmuştu. Nazar değmez inşallah demiştim o seneki yazılarımda ama maalesef nazar değdi.
İlk ve tek olan bir birliktelikti bu. Hatırladığım kadarıyla başkada olmadı. Keşke hep birlikte bu denli Domaniçli olabilsek. Olamıyoruz. Olamadığımız için, bitirilemeyen yollarımız neredeyse türkülere konu olup, araba arkası yazılarına konu oluyor. Genç nüfusumuz ve üretken beynimiz başta İnegöl olmak üzere başka il ve ilçede göçüyor. Dağlarımıza maden şirketleri dadanmış katlediyor. Susuz köylerimizi yazmaya bile gerek yok. Asit kamyonları hala olmayan yollarımızı kullanıyor. Rabbim afetsiz versin ama bir dolu veya yağmur yağışından dolayı elektriklerimiz gidiyor. Olup olacak olan yollarımız göl oluyor. Buna benzer bir sürü örnek yazmak mümkün. Domaniçlinin kaderi hep mağdur, hep mağdur. Nereye kadar.
Velhasılı sözü şuraya getirmek istiyorum. Domaniç için bütün siyasiler ‘BİZ’ duvarında harç olmayı önceliğine almalıdırlar. Almayan ve alamayan ‘BEN’ anlayış ve algısı her zaman Domaniç’i geriye götürmekten başka bir işe yaramayacaktır.
Bu yazıyı Cumartesi gecesi yazıyorum. Ve soruyorum Domaniç’in akil abilerine, siyasilerine ve sivil toplum kuruluşlarına. Statükocu içimizdeki İrlandalıları karıştırmadan.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 Temmuz 2020 Pazar günü Kütahya’ya gelecek, haberini okudum Domaniç Gazetesinde. Çavdarhisar, Gediz, Pazarlar ve Simav ilçelerini ziyaret edecekmiş. Bizim Domaniç’in bu ziyaret edeceği ilçelerden neyimiz eksik? Fazlamız mı varda Sayın Bakanım ilçemizi ziyaret etmiyor. Davet edilmedi yoksa?
Bu arada, bu milletin diliysen yaz geç diyen, değil isen kaleminden vazgeç diyen, suçlu isem beni de ez geç diyen, dostlar ve siyasilerde tanıdık. Bu köşe sayesinde. Var olsunlar.
Bir ve beraber olmak duasıyla. Kalın sağlıcakla.