GÖREVLİLER GÖREVİNİ YAPSA

Dünyamız felaketler yaşıyor. Neden Acaba?
Nereden geldiği belli olmayan Koronavirüs insanoğlunu öldürüyor!
İnsanoğlu Koranavirüs’ten ölmemek için önlemler alıyor!
İnsanoğlunun Koronavirüs’e karşı aldığı önlemler neticesinde, evlere kapatılan yaşlılar ve çocukların sağlığı ve psikolojisi bozuluyor. Esnaf satış yapamıyor, sanayici üretemiyor ekonomi çöküyor.
Doğal afetler artarak devam ediyor! Aniden gelen yağmur ve dolu bazen çiftçiyi bazen esnafı bazen insanları vuruyor.
Başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyanın çoğu ülkesinde dış destekli iç savaşlar nedeniyle kan dökülüyor.
Çok çok zengin olan Elon Musk adında bir kişi, tüm dünyadan binlerce kat daha fazla uyduyu uzaya gönderiyor !!!
Bir taraftan madenciler daha çok kazanabilmek için doğayı katlederken diğer taraftan sıradan insan müsveddeleri de dağlarda piknik yapıyoruz diye her tarafa pisliklerini serpiştiriyor.
İşleri kolaylaştırsın diye üretilen elektrik ve internet gibi yeni olmazsa olmazlarımız her afette gemiyi ilk terk eden fareler konumunda.
Taraflı satılık medya olayların üstüne körükle giderken halkın medyası egemen güçler tarafından bastırılıyor. Kısa yalan makinaları hırsız sosyal medya, medya ahlakını katlediyor.
Çeşitli kamu kurumlarına, işçi, temizlikçi, memur gibi statülerle yerleştirilen troller sağa sola çamur atarak, ortamı gererek halkı germeye devam ediyor.
Camilerde din yerine siyaset, din görevlilerinde lüks hayatlar almış başını gidiyor.
Üç kağıtçı müteahhitler revaçta. Yaptıkları işler iş başında değil de işi yaptıkları yerlerin lüks restoranlarında mangal sofralarında denetleniyor.
Bilim adamları, din adamları, adalet adamları birbirine düşürülmüş sistem çökmüş.
Sözde halkına, ülkesine hizmet etmek için oluşturulan siyaset platformu, Ye Kürküm Ye – devlet Malı deniz Yemeyen Domuz mantığıyla yürütülüyor. Halk kendine vekil olarak seçtiği hizmetkârının kulu kölesi olmuş. Bürokratlar olanlara suskun, seçilenler keyfine düşkün.
Belli başlı sorunlarla debelendiğimiz bu zor günlerden çıkışın çaresi ise gayet basit.
Ahlaklı görevliler!
Şimdi Allah rızası için aynanın karşısına oturalım ve düşünelim. Ahlaklı görevliler, ahlaklı seçmenler ahlaklı seçilenler, olsaydı bunlar başımıza gelir miydi?
Hırsız, yolsuz, liyakatsizlerin bedelini ödediğimiz bu günlerde tüm suçlular sadece onlar mı? Onlara göz yuman bizim hiç mi suçumuz yok.
Görevliler görevini yapsa derken, kendimizin de bir görevi olduğunu unutmayalım.
Okurlarımızdan Allah Razı Olsun !