BABA:İKİ HECE…

Baba:
iki hece ama degeri asla biçilemez terim anlami o kadar basit ki; biyolojik olarak genlerini anne ile birleştirerek ve yeni bi canlının dünyaya gelmesine sebep olan kişi.

Lakin bu iki hecelik terim bu kadar basit değildir aslında..
Babalık her kişinin değil “ER” kişinin harcıdır.
Kendini bilen ve kendini gerçekten “BABA” gibi hisseden bu insanlar çocuk ana rahmine düştüğü andan itibaren bu kutsal ve özel görev için kendilerini eğitmeye yetiştirmeye örnek aldıklarını taklit etmeye , bi bakıma “BABA” olmak için kendilerini yetiştirmeye başlarlar. Aslında kendi soylarından gelen o güzel varlık için evladıyla büyüme yolunu tercih ederler…
Ah O babalar Annelerin her zaman gölgesinde kalan ve durumdan asla şikâyetçi olmayan nadide insanlar…
Selam olsun size babalık vazifesini gerçekten ifa eden ve kendi soylarından gelen evlatları için kendini feda eden güzel yürekli insanlar selam olsun sizlere…
Bu dünyayı ve bütün Alem-i yoktan var eden Rabbim sizlerden her daim razı olsun..
Babalar her zaman annelerin gölgesinde kalsalarda hayatımızda yokmuş gibi görünselerde, aslında onlarsız bi hayat yoktur, onların gölgesi bile yeter hem eşe hem evlatlara…
Iyiki Varsınız Beyler, gerçekten baba gibi adam gibi adam olan babalar, iyi varsınız..
Biz anneler ve evlatlar için çok ama çok özelsiniz hep özel olarak kalacaksınız.
Bi kadın, bi anne en önemlisi de evladının gözünde kıymet paha biçilemez bi babanın kızı olarak gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki kız çocukları için aslında çok kıymetli ve çok özelsiniz..
Çünkü siz ilk aşkı ilk sevdasısınız kızlarınızın gözünde…
Ne olur sevin kızlarınızı öyle çok sevin ki bu dunyada sanki bi hiç için yaratılan ciğeri beş para etmez adamların gözlerinin içinde hiç bi zaman sevgi kırıntısı aramasınlar…
Ayrıca sakın olaki evlâtlarınızın gözü önünde onların annelerini asla ve asla incitmeyin, hem evlâlarınızı hemde evlatlarınızın  en degerli vardığı olan Annelerinin yüreğinde kapanması zor olan yaralar açarsınız.
Evet bende bi babanın kızı idim, onun iki tane nadide incisi cennet kokulusu kızlarından biriydim…
Evlatlarından “kız” oldu diye asla utanmayan bi babanın kızıydım.
“Kız çocuğu okumaz diyenlere inat, “ceketimi satarım ama yine de onları okuturup” diyen, onlar icin çırpınan bi babanin evladıydım.
Rabbimizin ikram ettiği bu nadide vazifeyi layikiyle ifa eden güzel yürekli insanlar, kendini baba gibi baba hisseden beyler bizim için çok ama çok degerlisiniz.
Evet geçtiğimiz hafta sonu pazar günü “BABALAR GÜNÜ” idi..
Vefat eden bütün babalarımızı şükran rahmet ve minnetle anarak,
Eşleri ve evlatlarının  huzuru ve mutluluğu için hayatını feda eden, adam gibi adam, baba gibi baba olan bütün babalarımızın bu özel ve güzel günü kutlu olsun.
Iyiki Varsınız Beyler..
O guzel sevgiyi bi güne değil bi ömre sığdırmak umuduyla..
Kalın sağlıkla…