Ertürk, “Maden izinleri belediyemiz ile ilgili değildir”

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, son günlerde Domaniç Sosyal sayfasının yeniden gündeme getirdiği maden sahasına ilişkin gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Ertürk, Ayıtaşı mevkiinde yapılan maden çalışmasının belediye izni ile alakalı olmadığını, Ankara’dan izinlerin alındığını söyledi.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “Domaniç’i anlatırken tarihinden, organik ürünlerinden, tarımın kalitesinden, kültürel değerlerinden ve en önemlisi doğal güzelliklerinden bahsederiz. Bunları sadece kendi aramızda değil, katıldığımız ulusal medya programlarında da söyleriz. Son dönemlerde Ayıtaşı mevkiinde tahribata uğrayan ormanlarımız izinleri kesinlikle bilmenizi isterim ki, Belediyemiz ile hiçbir alakası yoktur. Bunlar tamamen Ankara bürokrasi tarafından alınan izinlerdir. MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş’ın Domaniç ziyaretinde edindiğimiz bilgi ve belgeleri teslim ettik. Kendisini konu ile bilgilendirdik. Kendisi ilk olarak Domaniç Gazetesine basın açıklamasında bulunmuştur ve gerekli çalışmaları yapacaktır. Bizlerde bu toprakların insanlarıyız ve bu toprakların ekmeğini yiyoruz. Tarihimizle övünüyoruz, tarımı ile övünüyoruz en önemlisi doğamız ile övünüyoruz. İnşallah Bu Korona virüsü hem Ankara bürokrasine hem de maden firmalarına bir ders olur. Dağlarımızda neden olan tahribat en kısa zamanda fazlası ile inşallah telafi edilir. Bu konuların takipçisi olacağız” dedi.