80 gün sonra iş yerleri açıldı

Domaniç’te yeni normalleşmenin ilk günü alınan kararlarla birlikte kahvehaneler, kafeler ve çay bahçeleri kapılarını açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni normalleşme sürecinin ilk günü Domaniç’te kahvehaneler, kafeler ve çay bahçeleri kapılarını açtı. Domaniç’te 80 gün sonra kapılarını açan 17 kahvehane, 2 kafe, 3 çay bahçesi ilk müşterilerini kabul etti. Bunun yanında 4 dönerci, 6 lokantada ve pidecilerimiz hizmetlerine de devam ediyor.

Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyan müşteriler aylar sonra çaylarını içtikleri için mutlu olduklarını belirten, Domaniç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Türk, “Günler sonra kahvehaneler, kafeler ve çay bahçeleri açıldı. Sadece servis yapan lokantalarımız, dönercilerimiz, pidecilerimiz de faaliyetlerine ve müşteri almaya başladı. Çok memnun oldum. Domaniç’te kurallara uygun olarak açıldı, sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz. İş yerlerimizin girişlerinde kolonyamız ve dezenfektelerimiz de hazır. İnşallah bu yeni normalleşme dönemine tüm vatandaşlarımız uyar ve ilçemiz bu zor günleri sıkıntısız atlatır” dedi.