BAŞ ÜZERİNDE TAŞIMAYI DA BİLİRİZ, AYAKLAR ALTINA ALIP EZMEYİ DE BİLİRİZ…

Mübarek Ramazan-ı Şerif’i Ayını ve Ramazan Bayramını eskisi gibi dolu dolu olmasa da geçirdiğimiz şu günlerde 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayımızı ve Ramazan Bayramımızı tekrardan Hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, daha nice mübarek gün, geceleri bu günlerden ders alarak daha bi güzel dolu dolu yaşamayı Yüce Yaratıcımızdan can-ı gönülden niyaz ediyorum.

Hepimizin malumu şu iki ay gibi uzun sure zarfında yaşadıklarımız yenilir yutulur cinsinden değil ve farkındayız. Belki bu süreçte yüreğimiz metanetle atlatmak için çırpınsa da, hepimiz aslında pimi çekilmiş patlamaya hazır birer el bombasıyız.

Ama bu çetin ve zorlu süreçte ne hikmetse bazı din ve millet düşmanlarının yaptıkları provokatörce davranışlarının hat safhada arttığını görmekteyiz.

Amaç ve gayelerini anlayamasak da bu hal ve davranış içerisinde olmaya devam edecekler sanırım.

Bize düşen bu provokatörce yapılan davranışları onların ekmeğine yağ sürerek onlar istediği gibi sergilemek suretiyle değil de hukuki legal yollar ile tepkimizi ortaya koyabilmektir aslında….

Ha insan ister istemez kızmıyor da değil hani bundan 100 yıl önce o zamanın devleti olan Osmanlı İmparatorluğunu yıkmak için canla başla çırpınan ve ülkesini işgal eden milletlerin bayraklarını ellerinde sallayarak sevinç naraları atanları ne hikmetse tarih arenasında tekrar görmekteyiz maalesef…

Ama unuttukları veya bilmemezlikten geldikleri bi şey var aslında..

Nasıl ki din düşmanlığı onlardaki gibi hiç eksilmesen hatta katmerleşerek babadan oğula nesilden nesile aktarılıyorsa eğer…

Hiç kusura bakmasınlar ki bizim yüreğimizdeki vatan milleti devlet ateşi de babadan oğula nesilden nesile aktarılarak hiç azalmadan hatta artarak yanmaktadır.

Bunu iyice ezberlesinler hatta hatim edercesine öğrensinler…

Bu nedenle Egemizin İncisi güzel ilimiz İzmir’de meydana gelen bu provokatörce yapılan davranışı esefle kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyorum.

Bu olaya mahal verenleri de kanunlar çerçevesi gerekli şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

Eğer ki bu olaydaki gibi ortalığı karıştırıp çorbayı bulandırma gayretinde olanlara millet ceza vermek için kollarını sıvarsa, ortalıkta O insanlıktan nasibini almamış insan müsveddelerinin zerresi dahi kalmaz, bulunmaz bilesiniz…..

Çünkü bu necip millet yüceltip baş üzerinde taşımayı da bilir, bi böcek gibi ayağının altına alıp ezmeyi de bilir.

Varın gerisini siz düşünün…

KALIN SAĞLICAKLA….