Belde girişlerine yapılan değişiklikler çehreyi güzelleştirdi

Çukurca Belediyesi hem Domaniç hem de Kütahya güzergâhı olan giriş ve çıkışlarda çalışmalarını sürdürerek beldenin çehresini güzelleştirdi.

Beldenin Osmanlı Mahallesi Tuzsuz Pınar mevkiinden Çamaşırlık alanına kadar 3 bin m2 kare kilitli parke taşı döşeme işlemleri tamamladıktan sonra etrafına da ıhlamur, badem, ceviz, selvi ve gül fidanları dikimi gerçekleştirdi.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Göreve geldiğimizde Beldemiz girişlerinde çöplük durumda olan alanları yeşillendirip göze hoş gelecek şekilde çalışmalarımızı başlatmıştık. Geçen dönemde köprü altı temizleme, genişletme işlemlerini yapmıştık. Bu sene ise ağaç dikimi gerçekleştirerek, alanlara ıhlamur, badem, ceviz, selvi ve gül fidanları dikimi gerçekleştirdik. Bunları yaparken Belediyemiz bütçesinden para harcamadan, Fidanlarımızı Orman Genel Müdürlüğünden, bölgenin etrafındaki tel ve direkleri Domaniç Orman İşletme Müdürlüğünden, alanın bakımı ve fidan çapalama işlemini Çukurca Tarımsal Kalkınma Kooperatif işçileri tarafından yapılmıştır. Destek veren kurumlardan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Buranın bakımı ve korunması için vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Ayrıca, Beldemiz Osmanlı Mahallesi Tuzsuz Pınar mevkiinden Çamaşırlık alanına kadar 3000 m2 kare kilitli parke taşı döşeme işlemleri bitmiş durumda. Yol güzergahında ıslah çalışmalarını geçtiğimiz günlerde bitirmiştik. Vatandaşlarımızı da böylelikle çamurdan kurtarmış olduk. Bundan sonraki süreçte diğer sokaklarımızda eksik olan yerlere eldeki bütçe imkânları dahilinde parke taşı döşeme çalışmaları hızlı bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.