İHH Domaniç temsilciliği açıldı

İlçemize İHH İnsani Yardım Vakfı’nın temsilciliği açıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Domaniç temsilciliği ilçemizde resmen açıldı. Çok yakında binasına kavuşacak olan Vakıf Domaniç Belediye Başkanlığı binasının birinci katında hizmet verecek.

Temsilcilikte gönüllü olarak şuan 4 kişi olduklarını aktaran Domaniç İHH temsilcisi Çamlıca Köyü Okul Müdürü Veli Bilgili, İlçe Sağlık Sen Başkanı Muazzam Şeker, Domaniç Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi ve Eğitim Bir Sen Domaniç Temsilcisi Fazlı Karabulut, Domaniç Devlet Ana Anaokulu Müdürü Rabi Arıkan ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Bilgili, “İHH’nın açılımı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı, yani kısaca İHH İnsani Yardım Vakfıdır. 1995’te kuruldu, kurucusu Fehmi Bülent Yıldırım’dır. Türkiye dahil 135 ülkede insanı yardım yapar, kumanya, yemek, giyecek dağıtır. Su kuyuları açar, milletin verdiği sadaka vacip kurbanları istediğiniz ülkede kesimini dağıtımını sağlar. Deprem, yangın, sel gibi afetlerde yardıma koşar. Çadırlar kurar, barınma, sağlık hizmetler yapar. Her ilde ve her ilçede temsilciliği, gönüllüleri vardır” dedi.

Yardım faaliyetlerine başladıklarını aktaran Bilgili, ilçe vefa destek grubuyla işbirliği yaptıklarını dile getirdi.
Ülkemizde ve yeryüzünde savaş, deprem gibi durumlarda yetim kalanlar içinde ‘her okulun bir yetimi var’ kampanyası olduğunu hatırlatarak, “Çamlıca Okulu’nda Suriyeli 1 yetim var her ay bu yetime 125 TL bağış yapılıyor” diye konuştu.