SAMSUN, ATATÜRK VE 101’NCİ YIL

Her ölüm erken gelen ölümdür.
O her şeyden önce bir insandı. İnsanı vasıfları kendisinde barındıran, köhnemiş dünyada yüreğinin güzelliklerini kirletmemiş bir insan.
Bir Siyasi Parti Teşkilat Başkanıydı ama siyasetçi değildi. Ailesi için iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede. İyi bir dost, partisi için iyi bir başkan, Domaniç için iyi bir ağabeydi. Bizler için mükemmel bir örnek kişilik. Hayatında kimseyi üzmeyen üzmemeye çalışan fakat gidişiyle
Hayatında ilk defa herkesi üzen bir insandı Halil İbrahim Türkmen Başkanım.
Kelimeler kifayetsiz acı büyük.
Kalp krizi sonucu o güzel yüreği kaybettik bu gün. Rabbim mekânını cennet eylesin. Geride kalan ailesine sabırlar versin inşallah.
Yarın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan ve 30 Ağustos 1922’de kurtuluşun şehri Kütahya’da zaferle taçlanan milli mücadelemizin 101. yılını aynı gurur ve heyecanla bu yıl evlerimizde kutlayacağız inşallah. Belki sokaklarda o coşkuyu yaşayamayacağız fakat o günkü heyecan her daim varlığını koruyacak büyük Türk Milletinde.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık hareketi, dalga dalga tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek, adını tarihe altın harflerle yazdıran zaferlerle sonuçlanmıştır. Bundan tam 101 yıl önce, Samsun’a atılan kahraman ve kararlı adımla Türk tarihinin seyri değişmiştir. Aynı şekilde Türk milletinin makus talihi yenilmiştir. Samsun’dan itibaren tam bağımsızlığa giden yolların taşları döşenmiştir. 19 Mayıs 1919, Türk milletinin kendisine biçilmiş kefeni yırtarak tarihi yeniden yazdığı bir dönemin başlangıcıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşlarının, tüm Şehit ve Gazilerimizin ruhları şad mekânları cennet olsun. Geçmiş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşları inanmışlardı. Bizde Türk milleti olarak geleceğimizin daha güzel olacağına inanacağız.
Mayıs ayını, 11 ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte, Rabbim bereketiyle devam ettiriyor. Nice sağlıklı ramazanlar ve bayramlar için evde kalıp kurallara uyalım. Sağlıkla, sevgiyle ve sevdiklerinizle kalın. Hayatın tekrarı yok.