Taşgın, ‘Beldemizi güzelleştirmek için birlikte var gücümüzle çalışacağız’

Çukurca Belediyesi Koronavirüs tedbirleri kapsamında hizmetlerini sürdürüyor.
Çukurca Belediyesi ekipleri ve belde halkı birlikte beldenin tüm mahallelerinde güzelleştirme eksiklikler giderilmesi için çalışıyor.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Beldemizin tüm mahallelerinde eksik kalan çalışmalarımızı tamamlamak için çalışıyoruz bu kapsamda vatandaşlarımızda bizlere destek verip gücümüze güç katıyor. İşlevini yitiren atık su büzlerin değişimi kapsamında Çukurca Şehit Veli Selçuk İlk ve Ortaöğretim okulunun eskiyen kanalizasyon ve temiz su hat değişimini tamamladık. Yağmur suyu toplama kanalı olmayan yol geçişlerine yağmur suyu toplama kanalları yaparak, yolların bozulmasını engelleme çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ilıcaksu Mahallesi Düğün salonu ön bahçe çevre düzenlemeleri başladık. Osmanlı Mahallesi Tuzsuz Pınar mevkisin den Çamaşırlık alanına kadar olan alanda kazı, dolgu ve saha düzenlemeleri başladık. Buralarda parke taşı döşeme çalışmaları gerçekleştirilecek. Ilıcaksu Mahallesi 317. Sokaktaki ara yollar kilitli parke taşı döşeme işlerimiz hızlı bir şekilde başlandı.

Bunun yanı sıra, vatandaşlarımızda bizlere destek olmaya devam ediyor.

Hayırsever vatandaşlarımız, ceviz, erik, ıhlamur vb. meyve veren ve sedir ağaçları dikerek beldenin güzelleşmesi adına çalışıyor. Ayrıca, kadın, erkek ve çocuklarımız gelişi güzel atılan çöpleri, molozları gönüllü olarak temizlemeye devam ediyorlar.
Çalışma yaparken de ihtiyaç tespiti, sıralaması ve hizmet önceliği gibi planlamalar yaparak bu talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Belediyemizin bütçesi dahilinde eksik kalan ve yapılması gereken hizmetler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.