23 Nisan gecesinde Domaniç’i havadan ve karadan görüntüledik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yılını balkonlarda İstiklal Marşını okuyarak kutladık. Program, İstiklal Marşının okunması sonrası Domaniç’in farklı noktalarında havai fişek gösterileri ile son buldu.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un çağrısı ile tüm yurtta saat 21.00’da İstiklal Marşı okunması yönünde karar alındı.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yıl kutlamalarına, Koronavirüs nedeniyle kısıtlamalar getirilmişti.

İlçemiz Domaniç’te de İlçe Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu ve Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Belediye önünden İstiklal Marşını okudular. Daha sonra patlayan topla birlikte Domaniç’in 5 yerinden aynı anda havai fişek gösterisi yapıldı.

Türkiye’mizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günü olan 23 Nisan 1920’yi, geleceğimizin teminatı, Türk ve Dünya çocuklarına armağan etmişti.  Kutlamaların yüzüncüsü,  Ramazan’ın başlangıcına denk gelirken, Koronavirüs ile de kısıtlamalara takılmıştı.  “Milli Bayramı Olmayanın Dini Bayramı Olmaz” özdeyişi de bu yıl resmen belgelenmiş oldu. Bir Milli Bayramımızı İstiklal Marşımız ve havai fişeklerle uğurlarken en önemli dini vecibelerimizden mübarek Ramazan ayını da karşılamış olduk!

 

Domaniç Gazetesi ailesi olarak bu önemli günün tüm faaliyetlerini her açıdan verirken,  havai fişek gösterisini de, havadan ve karadan 6 ayrı noktadan sizler için görüntüledik.

Kamera: Mustafa Yiğit, Furkan Karabay, Tamer Yiğit, Yunus Karakoyun
Fotoğraf: Uğur Yiğit
Drone: Serdar Yiğit