Yeni pazar yerini havadan görüntüledik

Geçici olarak Garaja alınan yeni Pazar yerinde güvenlik tedbirleri artırıldı.

Sosyal mesafenin korunması ve pazar giriş çıkışların denetlenmesi çerçevesinde ilçe Pazar yeri geçici olarak garaja alındı. Domaniç Belediyesi esnafa ve vatandaşlara maske, eldiven dağıttı. Sağlık ekipleri vatandaşın ateşini ölçerken belediye ekipleri de vatandaşın eline dezenfekte sıktı.

Korona virüse yönelik tedbirler kapsamında pazarlarda maske kullanımı zorunluluğu ilçemizde de uygulanmaya başladı. Domaniç belediye ekipleri Pazar girişinde maskesi olmayanlara ücretsiz maske dağıtarak ellerine dezenfekte ilacı sıktı.  Garajda kurulan ilçe pazarında, sadece gıda ürünleri pazarı oluşturuldu. Toplam pazarcı sayısının iki katı müşteri, pazara zabıta kontrolünde girebildi. Pazarda alışverişini tamamlayanların hemen pazarı terk etmesi konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Korona virüse yönelik tedbirler kapsamında genelge gereği sosyal mesafenin korunması ve pazar giriş çıkışların denetlenmesi çerçevesinde geçici olarak Pazar alanı garaja taşındı. Maske kullanımı zorunluluğu Pazar yerinde de uygulandı. Maskesi olmayan esnaf ve vatandaşlara ücretsiz maske ve eldiven dağıttık. Pazar girişinde vatandaşlarımızın ellerine dezenfekte sıkıldı. Sağlık ekiplerimiz vatandaşlarımızın ateşini ölçtü. Zabıta ekiplerimiz tüm önlemlerini aldı. Bu tüm önlemler hem esnafımızın hem de vatandaşlarımız için. Lütfen herkes alışverişini yaptıktan sonra evlerine dönsünler. İnşallah bu zor günleri beraber atlatacağız” dedi.

DCIM/101MEDIA/DJI_1193.JPG
DCIM/101MEDIA/DJI_1211.JPG