BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Bu yazımı yazarken, yani 30 Mart gününün ilk saatlerinde, cennet vatan Türkiye’de Sağlık Bakanımızın açıkladığı dehşet saçan KOVİD-19 virüsünde gelinen son durum. 9217 Vaka, 131 vefat. 11 Mart’tan bu yana 131 vatandaşımızı kaybettik. Acı ama bir okadarda gerçektir ki; Aralık 2019’dan bu yana tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün vaka ve ölüm olayları çoğalmaktadır.

İnşallah yaşadığımız süreç manevi güç, bilimsel metotlar, sabır, gayret ve dayanışma ile geçecek ve biz yepyeni bir dünyanın yeni doğanları olarak hayata kaldığımız yerden merhaba diyeceğiz. Allah (c.c) yardımcımız olsun.

Biz Türkler olarak, bozkır medeniyetinin çocuklarıyız. Türkistan gecelerinden beri yıldızlar toplarız yeni düşlerimize. Onun İçindir ki hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmayacağız. Bu zorlu süreçte, devlet ekilen toprak, Osmanlı’nın ilk yurdu Domaniçte birlik ve beraberliği inançlı bir şekilde gösterenlere bin selam olsun. İyiki Domaniçliyim. Biriz, beraberiz; Biz Türk milletiyiz. Allah’ın izniyle el ele verdikten, omuz omuza durduktan sonra butür virüslerin her türlüsünü yener, hepsinin üstesinden milletçe geliriz. Biriz, beraberiz. Domaniçliyiz deyip bir olunca, birlik olunca neleri başarabildiğimizi hatırlatmak istiyorum.

Yazacaklarım Domaniç insanının alın teri, el emeği, göz nuru ile yapılmış ve başarmışlıklarıdır. Asit taşımacılığı için verilen haklı ve onurlu mücadele başta olmak üzere, Kırık Köyü yangınında olduğu gibi Kırık köylülerini nasıl sahiplendiyse Domaniçliler. Çukurca Beldesinde evleri yanan ailelerimizin yardımına koşan Çukurcalı halkın gösterdikleri yardımseverlik örneği ile tüm Türkiye’ye dayanışmanın, birlikteliğin en güzel örneğini göstermediler mi ? Domaniçin yardımsever halkı mazluma Yunus olma yolunda birlikte hareket etmediler mi ? Bu saydıklarım birliktelik ile başarılanların bazıları. Domaniçli olmanın verdiği güçle ve dirayetle hep birlikte mağdur olan başta esnafımız olmak üzere herkesin sorunlarını aşabilir, çözümler üretebiliriz. Bir ve beraber olarak hep birlikte kardeş olarak; daha güçlü demokratik anlayış ile kenetlenir, kucaklaşırsak Domaniçte huzur ve mutluluğu tekrardan yakalayabiliriz. Yeter ki iri olalım, diri olalım, bir olalım. Cenab-ı Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Öyle zor bir süreçten geçiyoruz ki; Bir ve beraberliginiz için tekrardan teşekkürler Domaniç. Yaptıkları yardımların insanı bir görev ve inançlarının gereği olduğunu çok iyi biliyorum. İsimlerini tek tek sayacağım insanlar muhakkak varlar. Fakat isimlerinin anılması hoşlarına gitmeyeceği için mülki ve idari bazda isim beyan edeceğim. Zaten yerimde dar.

Bu zor süreçte Domaniç Kaymakamımız Ahmet Salih POÇANOĞLU, Belediye Başkanımız Sahvet ERTÜRK, Başta olmak üzere, sağlık çalışanlarımız ve eczacılarımız, esnaflarımızın dayanışması, sivil toplum örgütlerinin ve bireysel mücadelenin, İhtiyaç sahibi herkese yardım ve yaklaşımın nasıl yapılması gerekiyorsa on numara yapıyorlar inancındayım. Domaniç Gazetesinin özverisini görmemek mümkün değil.

Muhtarlarımızı unutmak olmazdı. Onlarda gerçekten bu mücadelenin baş aktörlerinden. Sosyal medya hesaplarında, duyarlı paylaşımları ile bu işi ince bir çizgiyle devam ettiren kişi ve gruplar taktire şayan. Öyle ki; Kibir gurur, afra tafra da atmıyorlar. Tam bir Domaniçli duruşu.

Sevgiyle, saygıyla, sağlıkla, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin uyarılarını dikkate alıp, EVDE KALARAK, Birlik ve beraberlik içerisinde bu günleri tez elden atlatacağız inşallah.