Lokantalar, pastaneler, kasaplar ve marketler denetlendi

Domaniç’te Maliye ekipleri, polis ekipleri, İlçe Gıda, Tarım ekipleri ve Domaniç Belediyesine bağlı zabıta ekipleri tarafından Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında esnaflarda denetlemeler yapıldı.

Lokantalar, pastaneler, kasaplar ve marketlerde yapılan denetlemelerde fiyatlar kontrol edilirken Korona Virüse karşı önlemler kapsamında temizlik ve hijyene dikkat edilmesi konusunda uyarıldı.

Çalışmalar kapsamında bilgiler veren Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk yaptığı açıklamasında, “Domaniç Belediyesi olarak hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın yanındayız. Korona Virüs önlemlerinin arttığı bu zamanlarda bizlerde esnafımıza destek olmaya çalışıyoruz. Dezenfekten konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki bu süreç zorlu bir süreç. Hep beraber güzelce atlatmak için sizlerde bizlere destek olun. İş yerlerimizi temiz tutalım kurallara uyalım. Halk sağlığını korumak ve kollamak hepimizin görevi. Esnaflarımız vatandaşlardan ters tepki almaması için denetimlerimizi sıklaştıracağız” dedi.