İLAHİ ADALET Mİ EKONOMİK FELAKET Mİ?

Korona krizi günden güne büyüyor. Bu işin sonunda yaşlılar, hastalar, ekonomisi zayıf küçük işyerleri YOK OLACAK!

Ülkemiz de Korona ile mücadele, diğer ülkelere bakıldığında oldukça iyi gidiyor.

Dünyaya silah sektörü ile ilaç sektörü yön veriyor. Hangi geri zekâlı ülke, hangi geri zekâlı ülke ile savaşacaksa, hangi geri zekâlı mezhep hangi geri zekâlı mezheple savaştırılacaksa, hangi geri zekâlı ülkede, iç savaş çıkartılacaksa bunlar karar veriyor.

Dün kardeşi kardeşe kırdıran sistem, bu işini Avrupalılar ve Hristiyanlar üzerinden yapıyorken, son yüz yılda gözünü orta doğuya Müslüman ülkeler üzerine dikti.

Silah sektörü, savaştırdığı insanlar üzerinden geçinirken, ilaç sektörü daha büyük oynuyor. Son yıllarda tüm dünya üzerinde işler çıkarıyor, geçen hafta da değindik. AIDS, Domuz gribiydi. Hatta bir ara ozon tabakası delindi güneşe çıkamayacaktık, özel elbisemiz ve kremimiz olmazsa…

Bunları biliyoruz. Bu son virüs te bu sektörün eseri olabilir mi? Yüzde elli olabilir. Ancak bu sefer iş çok büyük. İnsan şüpheye düşüyor. Acaba bu sefer ilahi adalet mi tecelli ediyor demeye başladık.

Hatırlayın, yine böyle bir salgın da Almanya Başbakanı Merkel’in televizyonlar karşısında aşı yaptırma şovu yaparken gazeteciler aşının sahte olduğunu ortaya çıkarmışlardı. Bizim Sağlık Bakanımız bu işte bir bit yeniği var diyerek aşıyı almamıştı.

Olaya ilaç mafyasının işiyse, ülke Başkanları bu mafyayla pazarlık masasına oturup yeter artık kaç para istiyorsun diyecekler ve pat diye bir aşı ile bir hafta her şey bitecek yok virüsün kaynağı ilahi ise işte o zaman asıl felaket başlıyor. Çünkü biz bu cezayı çoktan hak ettik.
İlk kapatılan yerlere dikkat edin. Dini ibadetlerin yapıldığı yerler. Kiliseler, camiler. Sonra eğlence merkezleri, işi olmayanların hareket alanı kısıtlanıyor.

İçinde Tanrının/ Allah’ın olmadığı ibadet haneler kapatıldı. İsraf edilen yerler kapatıldı. Sokakta boş dolaşıp dedikodu üretenler engelleniyor.

İlahi Adalet mi Ekonomik Felaket mi? Bir şeyler oluyor ama ne olduğunu bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey varsa oda artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yani Allah; “Haddinizi bilin” demek istiyor da olabilir.