Domaniç Kaymakamlığı maske üretimine başladı

Domaniç Kaymakamlığı tarafından sahada çalışan Vefa Sosyal Destek Grubunun kullanımı için maske üretilmeye başlandı.

İlçede 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı olanlar için oluşturulan ve sahada çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu için, Domaniç Kaymakamlığı öncülüğünde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından üretime başlandı.

Üretilen tek kullanımlık maskeler, talebe göre ilçedeki halkın ihtiyacını da karşılayacak.

Domaniç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı başlatılan mücadeleye destek amaçlı maske ürettiklerini söyledi.

Fedakar şekilde çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu için günlük 250 adet maske ürettiklerini belirten Poçanoğlu, ” İlçemizde oluşturduğumuz Vefa Sosyal Destek Grubu şuanda sahada vatandaşımızın hizmetinde, 65 yaş üstü ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarını gidermek ile ilgili olağanüstü bir gayret içindeler. Bu süreçte öncelikli olarak vatandaşlarımızın tabi ki kendi tedbirlerini almaları ve kendilerini korumaları gerekiyor. Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşlarımıza hizmet eden ekiplerimizin de kendilerini korumaları gerekiyor. Bu koruma noktasında bizlerde neler yapabiliriz, nasıl destek olabiliriz diye düşündük. Milli Eğitim Müdürümüz ve Halk Eğitim Müdürümüz ile birlikte istişare ettik ve sahadaki elemanlarımıza maske temini noktasında bir üretime geçme faaliyetinde bulunduk. Bununla ilgili halk eğitim çalışanlarımız üretime devam ediyorlar. Bizlerde elimizden gelen desteği onlara veriyoruz ” ifadelerini kullandı.

Ayrıca üretilen ilk parti, Domaniç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu tarafından İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Samet Yıldırım’a teslim edildi.