Eski Reis Alper’i Kaybettik.

Domaniç Belediyesi Eski Başkanlarından İbrahim Alper’i kaybettik. 1940 doğumlu 80 yaşındaki Alper uzun süreden beri solunum yollarından tedavi görüyordu. Son aylarda ise yoğun bakımda tutuluyordu.

Darbeyle Görevinden alındı

İlk olarak 1973 yılında Belediye Başkanı seçilen İbrahim Alper, 1980 darbesiyle görevinden alınmıştı.

İlklerin Başkanıydı

Zamanın Bayındırlık Bakanı Şerafettin Elçi’yi İlçemizde iki gün ağırlayarak Domaniç’in sorunlarını yerinde gösteren İbrahim Alper, bu gün kullandığımız Domaniç-İnegöl ve Domaniç-Tunçbilek yolunu başlatan belediye başkanıdır. Ayrıca Domaniç’in o günün şartlarında tamamına Arnavut kaldırımı döşeten, İlçe Belediyesi ile Almanya da bir şehri ilk kardeş belediye yapan, Almanya’dan gurbetçiler ile kuruduğu diyalog ile İlçeye ilk büyük iş makinalarını kazandıran Belediye Başkanıdır.

Toptancının Mallarına El Koyan Başkan

1978’li yıllarda zenginler Hükümeti düşürmek için mallarını piyasadan çekerler. Her yerde stokçuluk başlamıştır. Stok ürünler genelde ücra yollarından taşınır. Bu yollardan biri de Domaniç-İnegöl dağ yoludur.

Belediye Başkanı İbrahim Alper Piyasada bulunmayan bir kamyon dolusu sıvı yağın ilçeden geçtiğini ve Bursa istikametine gitmekte olduğunu haber alır. Partili gençlerle kamyonun dağda önü kesilir ve yağlara el koyulur. Domaniç’e getirilen sıvı yağlar halka dağıtılır. Merhumun bir de böyle bir hikâyesi vardır. Eski Belediye Başkanımız İbrahim Alper’e Allah’tan Rahmet Sevenlerine Sabırlar Dileriz.