CORUMHA

[14:10, 18.03.2020] Serdarım: Günlerden 9 Mart Pazartesi. Evdeyim, gazete için bana düşen yazıları yazarken bir taraftan da iktidar ve muhalefet tarafında ki uzmanların tartışmalarını dinliyorum televizyondan.
Muhalefet, “ Putin bizi niye bekletti” diye hükümeti eleştirirken diğer taraftan da Suriye’den gelen çok sayıda şehidin hesabını soruyor.
İktidar tarafı ise, “Müslümanı Müslümana kırdırmaktan kurtardık. Bırakın bu işleri. Bakın dünyayı Korona virüsü sarmış ama biz de bir şey yok. Bu da bizim hükümetin başarısı” diye hükümeti savunuyorlar.
Bu arada bir alt yazı geçiyor. “Korona Virüsü bulunan ülkelere ABD ve AB de maddi destek vereceğini söylüyor.
Hemen bizim WhatsApp grubuna şunu yazdım: “ Bu gün ve ya yarın Korona virüsü Türkiye’de de görüldü diye açıklama yapılacak hazır olun” dedim. Aynı gece saat 00:30’da Sağlık Bakanının açıklama yapacağı duyuruldu ve Bakan, tüm Türk büyükleri gibi vaat edilen zamandan 15-20 dakika gecikmeli olarak beklenen açıklamayı yaptı. “Korona Virüsü Türkiye’de görüldü” …
Hatırladığım ilk vaka 1981 yılında dünyayı sallayan AİDS vakasıydı. AİDS diye bir virüs dünyayı sarmış. Dokunduğun yerden bulaşıyormuş falan filan. İnsanlar zayıflayarak acı içinde ölüyorlar. Eh ben zaten 49 kiloyum…
Çok korkmuştum. Sonra virüsün sadece eşcinsellerde görüldüğü söylendi. Ama onların dokunduğu kadınlardan da geçebilirmiş. Onların çocuklarında da olabilirmiş derken korkumdan okula giderken otobüse binmemeye başladım. Her ne kadar televizyonlar gece gündüz şurada şu kadar, burada bu kadar ölen oldu deseler de koskoca Almanya da ne tanıdığım ne de tanıdıklarımın tanıdıkları AİDS’e yakalanmadı nedense!
Sonra ki yıllarda Kene salgını, domuz gribi, kuş gribi, sars, mers diye devam etti bu dünyayı sallayan virüsler.
Yıllar sonra öğrendik ki, dünyayı yöneten silah ve ilaç firmalarının çok amaçlı propaganda oyunuymuş bunlar. Hem ticaretin yönünü belirliyorlar. Hem güç gösterisi yapıyorlar. Hem kendilerine göre gündemi değiştiriyorlar. Tüm uyanıklar bir şekilde bu işlerden bir şekilde nemalanıyor.
Korona doğrudur, vardır, tehlikelidir. Tüm diğer enfeksiyonlar gibi. Ama ne ilktir ne yenidir. Ne de son olacaktır.
Corona Virüsünden korunun ama korkmayın Coronanıza Corumha deyin anlayan anlasın!