Turizm Zirvesi Kapsamında Domaniç Dünyanın En Büyük Platformunda Yer Alacak

Domaniç Belediyesi, sağlık, spor ve alternatif turizm alt yapısını ve kapasitesini tüm dünyaya tanıtmak için Dünyanın en büyük platformu HESTOUREX EXPO 2020 Antalya fuar hazırlıkları yapıyor.

Dünyanın en büyük B2B Platformu olan HESTOUREX EXPO 2020 Antalya fuarı, sağlık turizm, spor turizm ve alternatif turizm alanlarında sektör profesyonellerini bir araya getiren en geniş ve kapsamlı uluslararası iş geliştirme platformu 2-4 Nisan 2020 tarihleri arasında açılacak.

Dünyanın En Büyük Platformunda Domaniç Belediyesi, geniş bir çalışma hazırlığı içerisine girdi.

İçinde Tarihi, Kültürel değerlerinin yanında Dağ Turizmi, Doğa Sporlarında da markalaşma yolunda çalışmalar hazırlıyor.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Dünyanın en büyük B2B Platformu olan Hestourex EXPO 2020 Antalya fuarının amacı, Türkiye’nin sağlık, spor ve alternatif turizm alt yapısını ve kapasitesini tüm dünyaya tanıtmak. Güçlü heyetlerin ve katılımcılar arasında işbirliği ve yeni iş anlaşmaları yapılmasını sağlayarak yurdumuzun katma değeri yüksek hizmet ihracatına katkıda bulunan bu fuarda, aktiviteler, tarihi ve doğal güzelliği ile adından söz ettiren Domaniç Dağlarımızın gösterimi olacak. Hazırlanan kataloglar ile bu büyük platform da ilçemizi tanıtacağız. Özellikle Türkiye’nin 210. Tabiat Parkı olan Topuk Yayla Tabiat parkımız için destek bulmak için çalışmalarla adımlar atacağız. Avrupa Birliği destek proje ekiplerinin yanı sıra tüm dünyanın takip edeceği bu fuarda bizde yerimizi alacağız. Geçtiğimiz yıl, HESTOUREX 2019’da, 307 katılımcı firmadan, 523 yetkili ile 165 ülkeden gelen 5.211 kişilik alım heyeti toplam 57.213 ikili iş görüşmesi gerçekleştirmiş̧, orta ve uzun vade de toplam 27 milyar TL’lik yeni iş potansiyeli yaratılmıştır. Her geçen yıl büyüyen başarısı ve dünyanın en büyük B2B platformu olma özelliği ile HESTOUREX, 4. yılında sağlık, spor ve alternatif turizm alanlarında tüm dünyada tanınan global bir marka haline gelmiştir. İnşallah bu fuar bize çok kapı açacak ve gelecek planlarımızı bu yönde belirleme noktasında bize ışık olacaktır. Hedefimiz, ilçemizin göz bebeği haline gelen Topuk Yayla Tabiat Parkımızı en kapsamlı halde turizme kazandırmak” dedi.